05. 10. 2016 10:27 | DEBRECÍN/TASR

Najlepší strelec reprezentácie si vyskúša maďarskú ligu

Vittek bol v minulej sezóne hráčom Slovana Bratislava, v lete mu však s "belasými" vypršal kontrakt a tak si hľadal nový angažmán.

Róbert Vittek sa stal hráčom maďarského Debrecínu.
Róbert Vittek sa stal hráčom maďarského Debrecínu. Foto: facebook/DVSC

Kariéra slovenského futbalistu Róberta Vitteka bude pokračovať v Maďarsku. Historicky najlepší reprezentačný kanonier sa s vedením klubu DVSC Debrecín dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny s možnosťou využitia opcie. Správu priniesol oficiálny web DVSC.

Tridsaťštyriročný Vittek bol v minulej sezóne hráčom Slovana Bratislava, v lete mu však s "belasými" vypršal kontrakt a tak si hľadal nový angažmán. Počas svojej kariéry legionársky pôsobil v Nemecku (1. FC Norimberg), Francúzsku (OSC Lille) a Turecku (Ankaragücü, Trabzonspor, Istanbul BBSK). V Debrecíne sa stretne s krajanom Karolom Mészárosom, rovnako bývalým hráčom Slovana.

Po jedenástom kole najvyššej maďarskej súťaže patrí Debrecínu 7. priečka v tabuľke, pričom na prvý Vasas Budapešť stráca už osem bodov. Debrecín je sedemnásobný majster Maďarska, ligový primát získal naposledy v roku 2014. V sezóne 2015/2016 skončil DVSC na treťom mieste. Mužstvo vedie portugalský tréner Leonel Pontes.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal