27. 10. 2016 10:59 | LONDÝN/TASR

VIDEO: West Ham vyradil Chelsea, ústrednou témou sú však výtržnosti fanúšikov

Vyčíňanie fanúšikov odsúdil po zápase aj tréner Chelsea Antonio Conte.

Výtržnosti fanúšikov West Hamu a Chelsea počas zápasu Ligového pohára.
Výtržnosti fanúšikov West Hamu a Chelsea počas zápasu Ligového pohára. Foto: AP

Po zápase anglického Ligového pohára (EFL Cup) medzi futbalistami West Hamu United a Chelsea Londýn sa viac ako o výhre 2:1 hovorilo o opätovných výtržnostiach domácich fanúšikov. Tí v záverečných minútach hádzali na priaznivcov hostí mince, fľaše a dokonca aj vytrhnuté sedačky.

"Čokoľvek sa stalo, sme proti tomu, či už ako klub, tak ako aj tím. Je to neakceptovateľné, špeciálne v Anglicku," vyjadril sa k správaniu fanúšikov tréner WHU Slaven Bilič. Na oboch stranách prišlo v závere zápasu k potýčkam, o zabezpečenie poriadku sa napokon museli postarať policajné zložky a usporiadatelia.

"Previnilcom dáme doživotný zákaz na zápasy West Hamu a zároveň budeme požadovať aj súdne rozhodnutie, ktoré zabráni týmto indivíduám zúčastňovať sa na akomkoľvek futbalovom zápase," vyhlásil klub vo svojom oficiálnom stanovisku.

Vyčíňanie fanúšikov odsúdil po zápase aj tréner Chelsea Antonio Conte: "Nepáči sa mi takáto situácia. Je dôležité, aby bola správna atmosféra. V Anglicku sme na to zvyknutí, táto krajina je v tomto smere fantastická. Mrzí ma vzniknutá situácia."


Nebolo to pri tom prvé vyčíňanie fanúšikov "kladivárov" v aktuálnom ročníku, v septembrovom stretnutí Premier League s Watfordom sa počas zápasu pobili s hosťujúcimi priaznivcami a usporiadateľmi.

Potýčka priaznivcov oboch tímov

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal

Už ste čítali?