21. 02. 2017 14:41 | BRATISLAVA/TASR

Ikona slovenského futbalu Róbert Vittek hlási návrat do Fortuna ligy

Naposledy pôsobil v maďarskom Debrecíne.

Robert Vittek (Slovan) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu do siete Bate Borisov.
Robert Vittek (Slovan) sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu do siete Bate Borisov. Foto: TASR

Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava sa dohodol na podmienkach novej zmluvy s Róbertom Vittekom, ktorý si tak po polročnej pauze opäť oblečie belasý dres.

Vittek naposledy obliekal dres Slovana vo vlaňajšej sezóne, v ročníku 2015/2016 bol s osemnástimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Blysol sa najmä hetrikmi v zápasoch Európskej ligy s Krasnodarom či v Dubline.

Po skončení zmluvy v lete 2016 sa 34-ročný útočník dohodol na zmluve s maďarským Debrecínom, kde však dlho nevydržal.

"V júli minulého roka som vyhlásil, že Robo Vittek má u mňa vždy dvere otvorené, a že naše cesty sa v budúcnosti snáď ešte stretnú. Deje sa tak už teraz a sme veľmi radi, že Robo je späť v Slovane. Máme spolu veľmi dobré vzťahy a rokovania o tejto zmluve boli krátke a rýchle, tvrdí viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. pre klubový web.

"Dohodli sme sa na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny s možnosťou ďalšej spolupráce. Chceli sme mu pomôcť v čase, keď si hľadal nový angažmán a veríme, že pomôže aj on nám. Sľubujeme si od neho prínos správnej identity klubu, aby si hráči uvedomili, aký dres obliekajú a čo to znamená hrať za Slovan," dodal Kmotrík mladší.

"Môže priniesť ten správny slovanistický duch a dodať do kabíny pozitívny impulz. Robo skrátka do Slovana patrí. Je výnimočný v hre chrbtom k bráne a hrá výborne pozične, pričom práve takýto typ útočníka nám momentálne chýbal. Veríme, že pomôže v kabíne i gólmi na ihrisku, aj vzhľadom na svoje bohaté skúsenosti by mohol potiahnuť mužstvo najmä v ťažších situáciách. Jeho príchod ocenil aj hlavný tréner, ktorý takéhoto hráča v tíme potreboval. Roba vítam späť v Slovane a prajem si, aby táto vzájomná spolupráca bola úspešná," uzavrel predstaviteľ klubu.

Vittek sa počas zimy pripravoval individuálne, Slovan mu v tomto smere vyšiel v ústrety. Napokon sa dohodli na opätovnej vzájomnej spolupráci.

"Ponuka zo Slovana ma trochu prekvapila, bolo to však veľmi príjemné prekvapenie a veľmi ma to potešilo. Dohodli sme sa veľmi rýchlo a korektne. Verím, že budem prínosom a pomôžem tímu v kabíne aj na ihrisku. Počas zimy som sa pripravoval individuálne a cítim sa dobre. Až na dve - tri nové tváre poznám v kabíne každého hráča. Slovan je môj domov a som veľmi rád, že som späť, je to moja srdcovka. Vždy som bol a aj budem belasý," povedal bývalý slovenský reprezentant.

Ten môže nastúpiť už na najbližší zápas Fortuna ligy proti Trenčínu, ktorý sa bude hrať na Pasienkoch v sobotu 25. februára o 17.00.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal