10. 04. 2017 13:00 | ŠTOKHOLM/kc

Švédski futbaloví chuligáni sa hrajú na moslimské ženy. Využili medzeru v zákone

Švédska vláda pristúpila k zákazu po vlne výtržníctva počas zápasov.

Fanúšikovia AIK Štokholm v nikáboch.
Fanúšikovia AIK Štokholm v nikáboch. Foto: Profimedia.sk

Na európske štadióny sa opäť vracajú problémy s nespratnými fanúšikmi. Vo Švédsku síce od 1. marca platí zákaz nosenia masiek na štadiónoch, no ultras tímu AIK Štokholm našli spôsob, ako toto nariadenie obísť. Šatky, šály a kukly vymenili za moslimské nikáby. Tvrdia, že z náboženských dôvodov.

Švédska vláda pristúpila k zákazu po vlne výtržníctva počas zápasov. Vrcholom bol incident z vlaňajšieho augusta, keď počas zápasu Jönköpings Södr - Östersund zamaskovaný chuligán vbehol na hraciu plochu a napadol brankára hostí.

Zdroj: YouTube/DidTheKid

Ako to už tak býva, každý zákaz sa dá obísť. Výnimku dostali okrem policajtov aj ľudia, ktorí sú zamaskovaní z náboženských dôvodov. Môžu tak nosiť nikáby či burky.

Členovia tvrdého jadra fanúšikov AIK Štokholm prišli na posledný zápas proti Häckenu práve v nikáboch. Dokonca sa aj prostredníctvom transparentu poďakovali švédskemu ministrovi vnútra Andersovi Ygemanovi, že nechal v zákone takéto zadné vrátka.

Šéf švédskeho futbalu však ich nadšenie vzápätí schladil. Po zápase totiž vyhlásil, že pre políciu nie je problém rozoznať, kto nosí nikáb z náboženských dôvodov a kto ho zneužíva na maskovanie, aby sa vyhol trestu za výtržnosti.

Fanúšikovia vymenili kukly za moslimské nikáby.
Fanúšikovia vymenili kukly za moslimské nikáby. Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal