23. 05. 2017 11:11 , článok bol aktualizovaný 23. 05. 2017 12:11 | MANCHESTER/TASR

United a City sú šokovaní útokom na koncerte v Manchestri

Kondolencie prichádzali aj od súčasných a bývalých anglických futbalových reprezentantov.

Výbuch v Manchestri.
Výbuch v Manchestri. Foto: TASR/AP

Anglické futbalové kluby Manchester United a Manchester City šokovala správa o pondelkovom teroristickom výbuchu na koncerte v Manchestri . Výbuch pred koncertnou halou, kde vystupovala americká speváčka Ariana Grande, si vyžiadal najmenej 22 mŕtvych, medzi ktorými sú aj deti.

"Sme hlboko šokovaní hrozným činom v Manchester Aréne. Naše myšlienky a modlitby smerujú k všetkým, ktorých zasiahla táto tragédia," uviedlo vedenie United na Twitteri. "Červených diablov" v utorok čakal let na stredajšie finále Európskej ligy UEFA proti Ajaxu Amsterdam (20.45 h).

Zdroj: Twitter/Wayne Rooney

Útok odsúdili aj predstavitelia Manchestru City. "S obrovským zármutkom sme prijali správu o strašnej udalosti v Aréne. Hlboko zasiahla naše srdcia, myslíme na všetky obete, ako i mestské pohotovostné oddiely," uviedli "Citizens" na sociálnej sieti.

Kondolencie prichádzali v utorok aj zo strany súčasných a bývalých anglických futbalových reprezentantov. "Moje myšlienky a modlitby smerujú k rodinám a priateľom pozostalým a všetkých, ktorých zasiahol nočný útok v Manchestri," napísal niekdajší kapitán United Rio Ferdinand.

"So zármutkom som prijal informáciu o tragédii v Manchestri. Správy sú o to smutnejšie, že sú v nich zahrnuté aj deti...," uviedol bývalý útočník ManU Michael Owen.

Koncert v hale Manchester Arena navštívili tisíce mladých fanúšikov. Explózia nastala na konci koncertu, keď sa vo vstupnej hale odpálil samovražedný atentátnik. Okrem 22 mŕtvych utrpelo pri výbuchu zranenia ďalších približne 60 osôb. Britské úrady vyšetrujú tragédiu ako teroristický čin. Informovala agentúra dpa.


Zdroj: Twitter/paperkunt

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Alexander Čeferin vyjadril sústrasť rodinám obetí pondelkového teroristického útoku v Manchestri. "Som hlboko zarmútený hrozným teroristickým činom v Manchestri, ktorý sa udial uplynulú noc. Šokovalo ma, že zahynulo toľko nevinných ľudí. Chcem vyjadriť sústrasť rodinám obetí," citovala agentúra dpa slová slovinského funkcionára.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal