31. 05. 2017 15:15 | LONDÝN/TASR

Wenger zostáva v Arsenale, podpísal dvojročný kontrakt

Šesťdesiatsedemročný Wenger je koučom Arsenalu už od októbra 1996 a jeho zmluva mala vypršať po tejto sezóne.

Arsene Wenger
Arsene Wenger Foto: TASR/AP

Tréner Arsene Wenger predĺžil zmluvu s anglickým futbalovým klubom Arsenal Londýn o ďalšie dva roky. "Kanonieri" v stredu oznámili, že súhlasil s novým kontraktom a tak bude nasledujúca sezóna už jeho 22. v klube.

Jeho súčasný kontrakt má vypršať v júni a tak sa už dlho špekulovalo o Wengerovej ďalšej budúcnosti.

We can confirm that the club has agreed a new contract with Arsène Wenger https://t.co/YZcmNufFrS

- Arsenal FC (Arsenal) May 31, 2017

Zdroj: Twitter/ Arsenal FC

Arsenal vyhral cez víkend rekordný trinástykrát prestížny FA Cup, keď vo Wembley zdolal mestského rivala Chelsea 2:1. Arsenal je najčastejší držiteľ trofeje najstaršej futbalovej súťaže na svete, so súčasnými trinástimi primátmi sa odpútal od Manchestru United. To ešte viac upevnilo pozíciu Wengera, ktorý o podmienkach nového kontraktu vyjednával s funkcionármi údajne už v novembri minulého roka.

Šesťdesiatsedemročný Wenger je koučom Arsenalu už od októbra 1996 a jeho zmluva mala vypršať po tejto sezóne, v ktorej sa londýnsky klub po piatom mieste v Premier League prvýkrát pod jeho vedením neprebojoval do Ligy majstrov. Na konte má tri ligové prvenstvá a sedem triumfov v Pohári FA.

Wenger bude mať v lete údajne k dispozícii 100 miliónov libier na nové posily. "Je tu silná skupina hráčov a pri vhodnom doplnení môžeme byť ešte úspešnejší," povedal Wenger po predĺžení zmluvy. "Sľúbili sme, že sa chceme v ligovej tabuľke posunúť čo najvyššie a to bude náš hlavný cieľ v budúcej sezóne." Arsenal získal naposledy ligový titul ešte v sezóne 2003/2004.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal