18. 09. 2017 12:33 | LONDÝN/TASR

Británia nie je Slovensko. Rooney dostal za jazdu s alkoholom tvrdý trest

Tridsaťjedenročnému kanonierovi súd udelil zákaz viesť motorové vozidlo na dva roky a nariadil vykonať 100 hodín verejno-prospešných prác v priebehu jedného roka.

Wayne Rooney.
Wayne Rooney. Foto: TASR/AP

Anglický futbalista Wayne Rooney sa v pondelok pred súdom v Stockporte priznal, že šoféroval opitý. Tridsaťjedenročnému kanonierovi súd udelil zákaz viesť motorové vozidlo na dva roky a nariadil vykonať 100 hodín verejno-prospešných prác v priebehu jedného roka.

Zdá sa, že Británia nie je Slovensko. Tam futbalové hviezdy, na rozdiel od Slovenska, nezvýhodňujú. Vladko Weiss o tom vie svoje.

Útočníka FC Everton zastavila polícia začiatkom mesiaca pri jazde pod vplyvom alkoholu o druhej hodine v noci. Rooney sedel za volantom čierneho Volkswagenu, auto však patrilo žene, ktorú stretol v bare.

"Po dnešnom súdnom pojednávaní sa chcem verejne ospravedlniť za môj úsudok šoférovať po tom, čo som prekročil povolený limit alkoholu v krvi. Bolo to zlé. Ospravedlňujem sa svojej rodine, môjmu trénerovi a všetkým členom Evertonu. Tiež sa chcem ospravedlniť všetkým fanúšikom a tým, ktorí ma počas celej kariéry sledovali a podporovali," vyhlásil Rooney pre anglické médiá a dodal: "Samozrejme, že prijímam rozsudok súdu a dúfam, vďaka tomu môžem urobiť niečo zmysluplné."

 


VIAC Z Futbal