19. 09. 2017 17:49 | PODBREZOVÁ/TASR

Podbrezová mení trénera, vracia sa stará známa tvár

Ide o tretiu výmenu v najvyššej lige v krátkom čase.

Na snímke staronový tréner Podbrezovej Marek Fabuľa.
Na snímke staronový tréner Podbrezovej Marek Fabuľa. Foto: TASR

Slovenský futbalový fortunaligista FK Železiarne Podbrezová v utorok ukončil spoluprácu s doterajšími trénermi Karolom Praženicom a Jánom Gajdošíkom. S okamžitou platnosťou ich na poste vymenila nová trénerská dvojica Marek Fabuľa a Miroslav Guza. Klub o tom informoval na oficiálnom webe.

Štyridsaťdvaročný Fabuľa už tím povedie v utorňajšom domácom stretnutí 9. kola proti Prešovu. "Obom trénerom aj touto cestou ďakujeme za odvedenú prácu pri mužstve a prajeme v ďalšej trénerskej kariére veľa úspechov," uviedol klub v krátkom komuniké.

Fabuľa sa vracia do známeho prostredia, prvýkrát na lavičku Podbrezovej prišiel v septembri 2015. V minulej sezóne dlho bojoval s mužstvom o pohárovú Európu, na jar sa mu však už tak nedarilo a koncom apríla ho nahradil Praženica päť kôl pred koncom sezóny.

S mužstvom sa mu však tiež nedarilo, vyhral s ním iba tri ligové zápasy, z toho len jeden v aktuálnom ročníku. Podbrezovej aktuálne patrí vo Fortuna lige predposledná priečka, na konte má len 4 body za jedno víťazstvo, jednu remízu a šesť prehier, so skóre 7:16.

Ide o tretiu výmenu v najvyššej lige v krátkom čase. V Senici nahradil Ladislav Hudec Ivana Vrabca a v Trenčíne nastúpilo po odvolaní Martina Ševelu duo Roman Marčok, Vladimír Cifranič.

prehľad trénerských zmien vo FL 2017/2018:

FK Senica
Ivan Vrabec - Ladislav Hudec (po 7. kole)
AS Trenčín
Martin Ševela - Roman Marčok, Vladimír Cifranič (po 7. kole)
FK Železiarne Podbrezová
Karol Praženica - Marek Fabuľa (po 8. kole)
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal