02. 12. 2017 21:56 , článok bol aktualizovaný 03. 12. 2017 20:42 | BRATISLAVA/TASR

Arsenal Londýn - Manchester United 1:3 v 15. kole Premier League

Manchester dohrával od 74. minúty bez vylúčeného Pogbu, ktorý skočil na nohu Hectorovi Bellerinovi.

hráč Arsenalu Alexandre Lacazette (vľavo) strieľa gól.
hráč Arsenalu Alexandre Lacazette (vľavo) strieľa gól. Foto: TASR/AP

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu 15. kola Premier League na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a pripísali si štvrtý ligový triumf v rade.

"Červení diabli" sa dostali do vedenia už v 4. minúte, Antonio Valencia si na pravej strane šestnástky vymenil loptu s Paulom Pogbom a prízemnou strelou namieril medzi nohy Petra Čecha.

O sedem minút neskôr bolo po peknej brejkovej akcii United už 2:0. Anthony Martial dostal loptu do šestnástky, priťukol ju Jessemu Lingardovi a ten ju poslal k ľavej žrdi. Krátko po zmene strán znížil Alexandre Lacazette po nezištnej prihrávke od Aarona Ramsayho, no United si dvojgólový náskok vytvoril opäť v 63. minúte. Pogba ustál súboj s Laurentom Koscielnym, krížnou prihrávkou našiel v päťke Lingarda a tomu stačilo nastaviť nohu.

Manchester dohrával od 74. minúty bez vylúčeného Pogbu, ktorý skočil na nohu Hectorovi Bellerinovi, no duel už zvládol. Arsenal mal počas celého zápasu jasnú prevahu v držaní lopty (75%) i počte striel na bránu (15:4), no nedokázal ju pretaviť do výsledku.

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili doma nad Newcastlom United 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 12. minúte gólom Dwighta Gaylea, no "Blues" otočili skóre ešte do polčasu zásluhou Edena Hazarda a Alvara Moratu. Hazard v 74. minúte uzavrel skóre, keď premenil penaltu.

Nezaváhal ani Liverpool, ktorý si poradil na ihirsku Brightonu jednoznačne 5:1, dva góly Reds strelil Firmino, po jednom pridali Emre Can a Coutinho a piaty si dal vlastný Lewis Dunk. Čestný úspech domácich zaznamenal z penalty Glenn Murray.

Premier League - 15. kolo:

Bournemouth - Southampton 1:1 (1:0)
Góly: 42. Fraser - 61. Austin

Manchester City - West Ham 2:1 (0:1)
Góly: 57. Otamendi, 83. Silva - 44. Ogbonna

Chelsea Londýn - Newcastle United 3:1 (2:1)
Góly: 21. a 74. Hazard (druhý z 11 m), 33. Morata - 12. Gayle

Brighton & Hove Albion - FC Liverpool 1:5 (0:2)
Góly: 51. Murray (z 11 m) - 30. Can, 31. a 49. Firmino, 87. Coutinho, 89. Dunk (vlastný)

FC Everton - Huddersfield Town 2:0 (0:0)
Góly: 47. Sigurdsson, 74. Calvert-Lewin

Leicester City - FC Burnley 1:0 (1:0)
Gól: 6. Gray

FC Watford - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)
Góly: 13. Kabasele - 25. Son, ČK: 52. Sanchez (Tottenham)

Stoke City - Swansea City 2:1 (2:1)
Góly: 36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Bony