23. 01. 2018 16:07 | PRAHA/TASR

Sparta opäť utráca vo veľkom. Rumun Stanciu sa stal najdrahším hráčom českej ligy

Dvadsaťštyriročný Stanciu predvlani pomohol troma gólmi Steauae Bukurešť vyradiť Spartu v 3. predkole Ligy majstrov.

Nicolae Stanciu prestúpil do českého klubu Sparta Praha.
Nicolae Stanciu prestúpil do českého klubu Sparta Praha. Foto: facebook: AC Sparta Praha

Nicolae Stanciu sa stal oficiálne najdrahším hráčom českej futbalovej ligy. Prestup rumunského ofenzívneho stredopoliara z Anderlechtu Brusel do Sparty Praha potvrdili v utorok oba kluby.

Spartu podľa dostupných informácií vyšiel na viac ako 100 miliónov korún, belgické zdroje uvádzajú čiastku 4,5 milióna eur (asi 115 miliónov korún) plus bonusy, ktoré sú viazané na účasť Sparty v európskych pohároch, informoval internetový portál idnes.cz.

Hráč, ktorý so Spartou podpísal zmluvu do roku 2021, na jeseň takmer vôbec nehral. "Som rád, že som z Anderlechtu preč. Bola to moja voľba. Aj keď som počul, že robím krok späť, ja to tak nevidím. V Sparte mám väčšiu šancu hrať. Málokto vie, ako sa futbalista cíti, keď nehrá. Mohol som zostať v Belgicku, zarábať pekné peniaze, ale taký nie som. Chcem hrať a mať šancu reprezentovať," prezradil Stanciu.

Špílmacher priletel k zamestnávateľovi slovenského brankára Martina Dúbravku a obrancu Lukáša Štetinu minulú stredu, vo štvrtok absolvoval zdravotné testy, no posledné detaily prestupu dotiahli oba kluby až teraz. Dvadsaťštyriročný Stanciu predvlani pomohol troma gólmi Steauae Bukurešť vyradiť Spartu v 3. predkole Ligy majstrov. Následne prestúpil do Anderlechtu za 10 miliónov eur a stal sa tak najdrahším hráčom belgickej ligy. V reprezentácii odohral 10 stretnutí a strelil šesť gólov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal