Barcelona zdolala v šlágri Atletico

Lionel Messi v sa raduje s fanúšikmi. (archív)
Zdroj: profimedia.sk/Bagu Blanco/BPI/REX/ shutterstock

Messi skóroval svoj 600. gól v kariére.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 27. kola španielskej La Ligy na domácom štadióne nad Atleticom Madrid 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 26. minúte argentínsky kanonier Lionel Messi.

Pre tridsaťročného útočníka to bol už 600. gól v kariére. Messi skóroval z priameho kopu, čo sa mu podarilo aj v dvoch predchádzajúcich dueloch. Stal sa tak prvým hráčom najvyššej španielskej súťaže, ktorý strelil gól z priameho kopu v troch dueloch v rade. Informovala agentúra dpa.

Katalánci tak zvýšili náskok na čele tabuľky pred druhým Atleticom na osem bodov.
Škvrnou na víťazstve bolo zranenie stredopoliara Andresa Iniestu v prvom polčase. Ten si v 22. minúte vyžiadal ošetrenie a držal sa za pravé stehno. Ešte sa vrátil späť na ihrisko, no v 36. minúte ho už musel vystriedať Andre Gomes.

V úvodnom nedeľňajšom zápase sa v súboji UD Levante - Espanyol Barcelona zrodila remíza 1:1.

UD Levante - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 55. Morales (z 11 m) - 90.+1 Baptistao

FC Barcelona - Atletico Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 26. Messi

zdroj: streamable.com

San Sebastian - Alaves 2:1 (2:1)
Góly: 6. Moreno, 11. Illarramendi - 39. Alfonso

Valencia - Betis Sevilla 2:0 (1:0)