17. 04. 2018 15:20 | ZURICH/TASR

Rusko čelí pred MS ďalšiemu škandálu: "Opičie zvuky" zo zápasu s Francúzskom už rieši FIFA

Z tribún jedného z hostiteľských štadiónov MS 2018 sa ozývali "opičie zvuky", keď sa lopty dotkli hráči čiernej pleti francúzskeho tímu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/paparacy

FIFA začala disciplinárne konanie proti Ruskému futbalovému zväzu pre podozrenia z rasistického správania sa domácich fanúšikov v marcovom medzištátnom prípravnom dueli proti Francúzsku v Petrohrade.

Z tribún jedného z hostiteľských štadiónov MS 2018 sa ozývali "opičie zvuky", keď sa lopty dotkli hráči čiernej pleti francúzskeho tímu. Urážky bolo zreteľne počuť v televíznom vysielaní aj po góle Paula Pogbu pri víťazstve Francúzska 3:1.

Incidenty žiadala hneď po zápase vyšetriť aj francúzska ministerka športu Laura Flesselová. "Rasizmus nemá na ihrisku žiadne miesto," napísala na twitteri a pripojila obrázok francúzskej reprezentácie.

Je to už tretí prípad na štadióne v Petrohrade v tejto sezóne, ktorý sa spája s rasizmom. Tamojší klub Zenit dvakrát čelil sankciám zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA) za rasizmus jeho fanúšikov. V Petrohrade sa bude hrať aj jedno semifinálové stretnutie MS 2018. Informovala agentúra DPA.


VIAC Z Futbal