20. 04. 2018 11:14 | LONDÝN/TASR, tvnoviny.sk

Trénerská legenda končí: Arsene Wenger oznámil odchod po 22 rokoch na lavičke Arsenalu Londýn

Do klubu prišiel v októbri 1996.

Arsene Wenger.
Arsene Wenger. Foto: AP Photo/Antonio Calanni

Francúzsky kormidelník Arsene Wenger v piatok oznámil, že táto sezóna je pre neho posledná na lavičke anglického futbalového klubu Arsenal Londýn. "Kanonierov" viedol nepretržite takmer 22 rokov, do klubu prišiel v októbri 1996.

Legendárny tréner na oficiálnej stránke Arsenalu zverejnil list na rozlúčku s fanúšikmi. "Po dôkladnom zvážení a diskusiách, ktoré sme v klube viedli som sa rozhodol, že je ten správny čas skončiť na konci sezóny. Som vďačný za to, že som mal tu možnosť slúžiť tomuto klubu toľko neuveriteľných rokov."

 

Arséne Wenger v poslednom období nemal v klube jednoduchú situáciu. Jeho tím sa minulú sezónu nekvalifikoval do Ligy majstrov, čim ukončil 19 rokov trvajúcu šnúru účasti Arsenalu v základnej skupine LM. Napäté vzťahy mal aj s fanúšikmi, ktorí ho často kritizovali a tvrdili, že klub potrebuje novú energiu.

K odchodu Wengera sa vyjadril aj hlavný vlastník klub americký milionár Stan Kroenke. "Je to jeden z najťažších dní, ktoré sme za tie roky v športe zažili. Jedným z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodol vstúpiť do Arsenalu, bol práve Arséne Wenger a to, čo do tohto klubu priniesol. Či už na ihrisku, alebo aj mimo neho. Arséne Wenger je jedinečný človek a my mu budeme za to vždy vďačný," dodal Kroenke.

Arsenal Londýn už reálne hrá iba o výhru v Európskej lige UEFA. Do konca sezóny tak ostane ešte na lavičke londýnskych "Gunners". Meno nového nástupcu klub zatiaľ nezverejnil a túto otázku nebude komentovať, pokiaľ nebude definitívne jasné meno nového trénera.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal