10. 05. 2018 14:40 | MANCHESTER/kc, TASR

Manchester United prelomil mlčanie, Ferguson robí pokroky

Legendárny tréner po operácii zatiaľ zostáva v nemocnici.

Bývalý tréner Manchestru Alex Ferguson na tribúne počas zápasu finále Európskej ligy UEFA Ajax Amsterdam - Manchester United.
Bývalý tréner Manchestru Alex Ferguson na tribúne počas zápasu finále Európskej ligy UEFA Ajax Amsterdam - Manchester United. Foto: TASR/AP/Martin Meissner

Podľa anglického futbalového klubu Manchester United sú vyhliadky niekdajšieho trénera Alexa Fergusona na zotavenie veľmi dobré.

Škót, ktorý viedol United v rokoch 1986 až 2013, utrpel krvácanie do mozgu a musel sa podrobiť operácii. Ferguson je stále v nemocnici, no už nepotrebuje intenzívnu lekársku starostlivosť.

Bývalý tréner United je pri vedomí a rozpráva. Po tom, keď sa prebral z umelého spánku dokonca žartoval, že má v pláne osobne si pozrieť finále Ligy majstrov v Kieve, v ktorom si zmerajú sily Liverpool a Real Madrid.

Chirurgický zákrok bol bez komplikácií, ale 76-ročný Ferguson musel zostať na jednotke intenzívnej starostlivosti a bývalý zamestnávateľ neinformoval o jeho zdravotnom stave od soboty. "Jeho rodina zažiadala o rešpektovanie súkromia, čo aj dodržím. Vidíme to však veľmi, veľmi pozitívne," povedal v stredu súčasný kouč Jose Mourinho.

Ferguson ukončil kariéru ako najúspešnejší klubový tréner v britskej histórii. Odkazy so želaniami na skoré uzdravenie prúdia do Manchestru z celého sveta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal