11. 06. 2018 16:16 , článok bol aktualizovaný 11. 06. 2018 16:29 | SEREĎ/rd

Sereď oznámila dejisko svojich domácich zápasov po postupe do Fortuna ligy

Hráči ŠKF sa radujú z historického prieniku medzi slovenskú elitu.

Zaplnená hlavná tribúna na štadióne počas prípravného zápasu s Trabzonsporom.
Zaplnená hlavná tribúna na štadióne počas prípravného zápasu s Trabzonsporom. Foto: TASR

Historický postup ŠKF Sereď medzi slovenskú futbalovú elitu nepriniesol pre funkcionárov klubu iba radostné chvíle.

Nakoľko štadión v tomto mestečku momentálne nespĺňa všetky podmienky potrebné na pôsobenie vo Fortuna lige, museli sa funkcionári poobzerať po dočasnom stánku.

Zdá sa, že nateraz je tento problém vyriešený. „Máme podpísanú nájomnú zmluvu s Myjavou. Nedohodli sme sa s Trnavou ani Nitrou, ktorá momentálne nemá štatút. Senec nespĺňa kritériá. V ústrety nám vyšla Myjava, s ktorou sme sa dohodli,“ povedal pre MY noviny nový generálny manažér ŠKF Dušan Heriban. Keďže na Kopanice je to zo Serede zhruba hodina cesty, Heriban nevylučuje po polovici sezóny presun kamsi bližšie.

Predstaviteľ ŠKF predostrel aj iné povinnosti, ktoré klub musel zrealizovať. „Museli sme sa pretransformovať z občianskeho združenia na akciovú spoločnosť. Tiež vydokladovať, že nemáme záväzky voči štátnym inštitúciám (sociálnej poisťovni, daňovému úradu, zdravotným poisťovniam), ani voči hráčom a zamestnancom klubu a doložiť, aké máme mládežnícke družstvá,“ vymenúva Dušan Heriban.

Podľa výkonného riaditeľa ÚLK Michala Mertinyáka však Sereď ešte nie je potvrdená ako účastník Fortuna ligy. „Oficiálne bude Sereď potvrdená po výsledkoch skráteného licenčného konania a následnom schválení Prezídiom ULK, ktoré sa bude konať 14. júna,“ ozrejmil Mertinyák.


VIAC Z Futbal