13. 06. 2018 15:00 | RÍM/TASR

Škandál v Taliansku. Pri výstavbe štadióna AS Rím zatkli pre korupciu 9 osôb

Rimania ohlásili výstavbu vlastného štadióna na konci roka 2012.

Vizualizácia nového štadióna AS Rím.
Vizualizácia nového štadióna AS Rím. Foto: TASR/AP

V Ríme zatkli deväť ľudí pre podozrenia z korupcie pri výstavbe futbalového štadióna miestneho klubu AS. Vyšetrovanie by mohlo zastaviť budovanie stánku.

Polícia zatkla majiteľa spoločnosti Eurnova, ktorá štadión stavia, Lucu Parnasiho spolu s jeho piatimi spolupracovníkmi. Do domáceho väzenia umiestnili Adriana Palozziho (viceprezident regionálnej rady v Laziu), Lucu Lanzaloneho (poskytovateľ mestskej siete Acea) a Micheleho Civitu (bývalý úradník v regionálnej rade).

Na začiatku roka 2017 Lanzalone vyzval starostku Virginiu Raggiová, aby viedla rokovania s Eurnovou. Žiadal, aby sa zmenšila veľkosť a počet nájomníkov budov, ktoré mali byť postavené okolo štadióna.

"Čakáme na zverejnenie dokumentov z vyšetrovania. Nebudeme sa k veci ďalej vyjadrovať. Ak je všetko v poriadku, dúfam, že projekt bude pokračovať. A tí, ktorí urobili chyby, nech za to zaplatia. Želáme si iba dodržiavanie zákonov," povedala Raggiová podľa agentúry AP.

Rimania ohlásili výstavbu vlastného štadióna na konci roka 2012, neskôr získali súhlas mesta. Región Lazio schválil projekt v decembri 2017.


VIAC Z Futbal