03. 07. 2018 10:35 | TRNAVA/rd

Smrť Juraja Halenára šokovala aj jeho otca. Nevie si to vysvetliť

Obaja mali medzi sebou výborný vzťah.

Juraj Halenár
Juraj Halenár Foto: TASR

Celým Slovenskom otriasla na konci minulého týždňa správa o smrti niekdajšieho výborného futbalového útočníka Juraja Halenára (†35). Telo bývalého zakončovateľa Interu, Petržalky či Slovana sa našlo v bratislavskom lesoparku približne dva dni po jeho narodeninách.

Prakticky hneď po rozšírení tejto smutnej správy sa začalo vynárať množstvo otáznikov o možnej príčine jeho odchodu. Portál sport24.pluska.sk priniesol vyjadrenie jeho otca Alojza, ktorý neverí, že by sa jeho syn, historicky najlepší ligový strelec našej najvyššej súťaže, rozhodol sám ukončiť svoj život.

"Budeme čakať na výsledok pitvy. Môže písať hocikto, čo chce. Ja neverím, že to bola samovražda. Rád zistím sám pravdu, čo bolo za smrťou môjho syna. Bol malý chlapec a plakal pri malej rane dovtedy, kým sme mu ju neošetrili. Človek, ktorý sa ľúbi, sa takto bude rezať? Ak chcete spáchať samovraždu, tak sa postavíte na koľajnice a ukončíte to v jednej sekunde. Nebudete trpieť v neskutočných bolestiach, v akých zomrel. Toto by Juro nikdy v živote nespravil," hovorí Alojz Halenár.

Ten zároveň vylúčil, že by mal jeho syn dlhy, ktoré sa skloňovali ako jedna z alternatív, pre ktoré sa mal rozhodnúť odísť z tohto sveta. "Na sto percent viem, že dlhy nemal. Finančne bol na tom dobre. Veď bol v Slovane. No je normálne, že keď odišiel do iných klubov, tak musel inak kalkulovať s peniazmi," cituje otca portál.

Výborný vzťah medzi otcom a synom a fakt, že sa veľmi dobre poznali, ukazujú aj nasledujúce slová, podľa ktorých je jasné, že si pán Alojz na Jurajovi nič čudné nvšimol: "Ako rodič by som to okamžite zbadal, vždy zobral syna a spolu sme išli na detské ihrisko. Bavili sme sa o živote, bežných veciach a ešte mi hovoril, že je spokojný s klubom. Nemám pre to vysvetlenie, nevidel som na ňom žiadny problém. Vždy po zápasoch mi volal a po prvom slove som vedel, ako sa cíti," doplnil Halenár starší.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal