14. 07. 2018 13:56 | LONDÝN/TASR

Chelsea potvrdila príchod trénera Sarriho, spolu s ním prišiel z Neapola aj Jorginho

"The Blues" by mal Sarri viesť tri sezóny.

Maurizio Sarri ešte ako tréner SSC Neapol.
Maurizio Sarri ešte ako tréner SSC Neapol. Foto: TASR/AP/Dave Thompson

Maurizio Sarri sa stal oficiálne novým trénerom anglického futbalového klubu Chelsea Londýn. Ten v piatok potvrdil odchod Taliana Antonia Conteho z postu hlavného kormidelníka a na druhý deň vymenoval do funkcie jeho 59-ročného krajana, ktorý naposledy pôsobil v SSC Neapol. "The Blues" by mal Sarri viesť tri sezóny.

"Som nadšený, že som sa stal trénerom Chelsea. Teším sa na pôsobenie v Premier League, je to pre mňa nová výzva. Moja práca sa začne v pondelok pred odchodom na sústredenie do Austrálie. Verím, že mužstvo pod mojím vedením bude predvádzať atraktívny futbal a bude bojovať o trofeje, ktoré si tento klub zaslúži," citovala Sarriho oficiálna stránka londýnskeho klubu.

Chelsea obsadila v uplynulom ročníku Premier League až piatu priečku a neprebojovala sa do Ligy majstrov. Rok predtým v premiérovej sezóne pod vedením Conteho vybojovala anglický titul, v tejto si pripísala triumf v Pohári FA.

Len pár hodín po potvrdení spolupráce s trénerom Sarrim sa Chelsea na päť rokov upísal brazílsky stredopoliar Jorginho, ktorý taktiež prichádza z Neapola. Na novom pôsobisku si bude obliekať dres s číslom 5.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal