17. 07. 2018 11:29 | LONDÝN/TASR

Arsene Wenger priznal, že odďaľovanie odchodu z Arsenalu bola najväčšia chyba

Francúz je zatiaľ bez angažmán, no špekuluje sa, že by sa mohol stať trénerom japonskej futbalovej reprezentácie.

Arsene Wenger.
Arsene Wenger. Foto: TASR/AP/Tim Ireland

Bývalý tréner a manažér Arsenalu Arsene Wenger priznal, že na lavičke londýnskeho klubu zostal pridlho. Francúz to označil za najväčšiu chybu vo svojej kariére.

Wenger viedol Arsenal 22 rokov, v posledných dvoch sezónach sa mu s klubom nepodarilo prebojovať do Ligy majstrov a veľká časť fanúšikov sa obrátila proti nemu. Legendárny tréner si uvedomil, že bol posadnutý honbou za titulom a svoj odchod odďaľoval pridlho. Píše o tom britský portál Metro.

Wenger vyšiel s pravdou von, keď sa ho moderátor francúzskeho rádia RTL pýtal, čo bola najväčšia chyba v jeho trénerskej kariére: „Asi to, že som v Arsenale zostal 22 rokov. Nevyhýbam sa novým veciam, no zároveň mám rád výzvy. Stal som sa väzňom svojej ctižiadostivosti."

Francúz je zatiaľ bez angažmán, no špekuluje sa, že by sa mohol stať trénerom japonskej futbalovej reprezentácie. Wenger už mal v minulosti ponuky viesť francúzsky národný tím, ale ako priznáva, takáto práca ho veľmi nelákala.

„Vždy som mal radšej dennodenný kontakt s tímom. Takáto práca ma napĺňa viac. Kládol som si otázku, či by som chcel trénovať reprezentáciu, no 10 zápasov za rok je pre mňa málo. Mojou drogou je každý ďalší zápas."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal