07. 08. 2018 14:48 | DUNAJSÁ STREDA/TASR

Dunajskú Stredu posilnil ďalší mladík, ktorý pôsobil v zahraničnej akadémii

Senický odchovanec sa vracia na Slovensko po štyroch rokoch.

Denis Baumgartner.
Denis Baumgartner. Foto: Reprofoto: Twitter/Sampdoriavenos

Slovenský futbalový reprezentant do 20 rokov Denis Baumgartner bude do konca aktuálnej sezóny 2018/2019 hosťovať v DAC Dunajská Streda z talianskej Sampdorie Janov.

Dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar sa vrátil na Slovensko po štyroch rokoch, hosťovať bude do konca sezóny 2018/2019.

Odchovanec FK Senica hral vo farbách janovského klubu mládežnícku súťaž Primavera a postupne začal trénovať s A-tímom a objavovať sa na jeho lavičke.

Výborne technicky vybavený ofenzívny stredopoliar vlani predĺžil so Sampdoriou zmluvu do konca júna 2019 s následnou dvojročnou opciou. 

Zdroj: Facebook/DAC 1904

Vzápätí ho klub z Ligúrie posunul na hosťovanie do Livorna. V tíme čerstvého víťaza Serie C nastúpil v piatich dueloch, zväčša hrával za juniorský tím.

"DAC je jeden z najlepších klubov na Slovensku a som veľmi rád, že tu môžem byť. Klub pomohol mne a budem sa snažiť túto pomoc opätovať. Najviac sa teším na samotné zápasy, viem totiž, že sú tu plné tribúny a vládne na nich výborná atmosféra," povedal Baumgartner pre klubový web DAC.

"Pri príchode Baumgartnera sme sa inšpirovali vzorcom, ktorý sa nám osvedčil v prípade Šatku a Herca. Aj oni v mladom veku odišli do zahraničia, videli a spoznali veľký futbal zblízka a vrátili sa domov, aby nazbierali skúsenosti s dospelým futbalom. Podobným talentom disponuje aj Denis, ktorý svoje prednosti ukázal v mládežníckych reprezentáciách, jeho ľavačka patrí medzi najcennejšie vývozné artikle slovenského futbalu. Od jeho pôsobenia u nás si sľubujeme posilnenie stredovej formácie najmä z pohľadu kreativity," uviedol novú posilu športový riaditeľ Jan Van Daele.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal