04. 09. 2018 13:59 , článok bol aktualizovaný 04. 09. 2018 17:23 | KODAŇ/TASR, kc

Dánsko vyrukuje na Slovákov aj s treťoligistami. Takýto zápas nám nič nedá, hnevá sa Kozák

Čierny scenár pripúšťal aj zrušenie stredajšieho zápasu.

Dánski hráči oslavujú gól Christiana Eriksena v zápase základnej C-skupiny MS 2018 vo futbale Dánsko Austrália.
Dánski hráči oslavujú gól Christiana Eriksena v zápase základnej C-skupiny MS 2018 vo futbale Dánsko Austrália. Foto: TASR/AP/Martin Meissner

Dánskych futbalových reprezentantov povedú v stredajšom prípravnom zápase proti Slovensku v Trnave dočasní tréneri John Jensen a Hasse Kuhn. Mená hráčov zverejní Dánska futbalová únia (DBU) ešte v priebehu utorka, informovala agentúra AP.

Podľa medializovaných informácií by skupinu 23 hráčov, s ktorými Dáni pricestujú do Trnavy, mali tvoriť hráči z nižších domácich ligových súťaží a možno tiež futsaloví reprezentanti, ktorí DBU ponúkli svoju pomoc. Pôvodne nominovaní reprezentanti, medzi ktorými nechýbali opory Kasper Schmeichel, Christian Eriksen či Simon Kjaer, pre nezhody s DBU ohľadom komerčných práv a ďalších podmienok kolektívnej zmluvy odmietli totiž vycestovať na Slovensko.

"Ak poviem áno, aby som pomohol je to preto, že si vážim reprezentáciu ako inštitúciu. Tiež som presvedčený, že najdôležitejšie je, aby sa stretnutie uskutočnilo," cituje internetový portál jyllands-posten.dk slová bývalého reprezentanta Jensena. Ten bol v mužstve Dánov, ktorí v roku 1992 senzačne vyhrali ME.

Viaceré dánske média v utorok intenzívne pátrali po zložení tímu a kluby či hráči im po vlastnej linke informácie potvrdili, resp. dementovali. Z druholigového klubu Avarta sú tak v novom tíme útočník Christian Offenberg a brankár Morten Bank. Druholigový tím Tarup Paarup IF dodal 5 hráčov, jedným z nich je brankár Victor Larsen, informoval národný rozhlas.

Ďalší dvaja nemenovaní hráči sú z druholigového klubu Skovshoved, traja z ďalšieho druholigového klubu Vanlose. Z treťoligového klubu Skjold Birkerod sú v nominácii dvaja hráči - bývalý hráč Lyngby Kodaň Simon Vollesen a bývalý futbalista FC Nordsjalland Troels Cilius Nielsen. V narýchlo zvolanom výbere je aj polovica dánskej futsalovej reprezentácie.

Čierny scenár pripúšťal aj zrušenie stredajšieho zápasu, podľa hovorkyne SFZ Moniky Jurigovej je však táto možnosť vylúčená. Oficiálna tlačová konferencia dánskeho tímu i utorňajší tréning na Štadióne Antona Malatinského však hostia zrušili.

Na vynútené zmeny v nominácii Dánska už zareagovali aj stávkové kancelárie. Na výhru Slovákov väčšinou ponúkajú minimálny kurz.

Tréner Kozák: Dáni nám narušili prípravu

Trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka sa dánski novinári na tlačovej konferencii v seneckom hoteli Delfín pýtali, ako vníma situáciu pred vzájomným prípravným duelom. Kozák uviedol, že nepozná detaily sporu medzi hráčmi a Dánskym futbalovým zväzom, no fakt, že do Trnavy poslali tím zložený z futsalistov a hráčov z nižších súťaží, sa mu nepáči.

"Ich problémy si musia vyriešiť sami. Ja sa ale pýtam, aký má zmysel, že vycestovali s takýmito hráčmi na Slovensko? Aby neplatili pokutu, alebo aby nemali problém s UEFA? Budú títo hráči ešte niekedy reprezentovať? Po športovej stránke nám takýto zápas nedá nič. Musíme to však rešpektovať. Zo športovej stránky je naša príprava narušená," uviedol Kozák.

Kozák však má aj príjemnejšie starosti. Na klubovej úrovni sa v pozitívnom svetle po stáliciach Martinovi Škrtelovi a Marekovi Hamšíkovi ukazujú aj Martin Dúbravka, Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda či Albert Rusnák. Na niekoľkých postoch vďaka tomu vzniká zdravá a potrebná konkurencia: "Typológia hráčov na jeden post nemá byť rovnaká. Sú príjemné starosti, keď máte možnosť výberu. Bodaj by som mal také starosti na každom poste. Bol by som rád, keby som mal všetky miesta zdupľované vysokou kvalitou."

S nečakaným a neštandardným vývojom v tábore súpera sa deň pred výkopom vyrovnáva tiež hráčska kabína.

"Je to nová situácia zrejme pre každého z nás. Pochybujem, že sa s tým už niekto stretol. Tento zápas bol pre nás dôležitý ako príprava na Ukrajinu. Dlho sme neboli spolu, potrebujeme si vyskúšať niektoré veci. K zápasu pristúpime, aby splnil účel, s ktorým sme prišli. Proti prvej voľbe Dánska by to bol iný súboj, musíme sa však koncentrovať na náš výkon, aby sme sa dobre nachystali na Ukrajinu. Nemôžeme to zmeniť, len akceptovať a uvidíme, ako bude vyzerať stretnutie," dodal kapitán Škrtel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal