06. 09. 2018 09:38 , článok bol aktualizovaný 06. 09. 2018 09:45 | TRNAVA/TASR

Kozák po zápase proti Dánom: Mysleli ste si, že prišli nejakí kovboji?

Kozák priznal, že mu konfrontácia so slabším súperom ako trénerovi ukázala dosť.

Ján Kozák.
Ján Kozák. Foto: TASR

Príprava s dánskymi amatérmi je minulosťou, tréner slovenských futbalistov Ján Kozák má v hlave už len nedeľňajšie úvodné vystúpenie v novej Lige národov na Ukrajine. V stredu v Trnave vyhral domáci výber nad narýchlo pozliepaným súperom z nižších líg povinne 3:0. Jedným z mála pozitív bola vyše šesťtisícová návšteva na tribúnach ŠAM.

Špecifický zápas budil rozpaky už pred úvodným hvizdom a bol taký pre aktérov aj v jeho priebehu. Na Slovákoch bolo vidieť, že sa najmä nechcú zraniť, súpera od prvých sekúnd nepúšťali na vlastnú polovicu a skúšali si nacvičiť nejaké veci. Logicky tomu ale chýbalo vyššie tempo a nasadenie. Dáni prekvapujúco veľmi statočne odolávali a prajné slovenské publikum im dokázalo zatlieskať, hoci aj pri krkolomných obranných zákrokoch na hranici ich síl. Domáci si vypracovali veľké množstvo šancí, negatívom bolo ich slabé premieňanie, hoci ani kvalita terénu im v tejto veci nebola naklonená.

Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie sa zápas hodnotil ťažko. Napriek tomu na tlačovej konferencii priznal, že mu konfrontácia so slabším súperom ako trénerovi ukázala dosť.

"Predstavovali sme si to trochu inak. Že príde silné Dánsko s kvalitnými hráčmi. Pre nás by to bola veľká výzva. Žiaľ, bolo to trochu inak. Ale chceli sme vyhrať a otestovať si niektorých hráčov. To sa podarilo, vyhrali sme rozdielom triedy a mohli sme aj o viac. Teraz sa už musíme sústrediť na náročný zápas s Ukrajinou."

Kozák uznal aj kvality súpera, vyzdvihol najmä kondíciiu dánskeho výberu. Napriek tomu, že išlo o hráčov z nižších súťaží, vydržali vzdorovať až do konca.

"Čo ste si mysleli, že prišli nejakí kovboji?" reagoval protiotázkou na dotaz novinára, ktorému sa málil počet gólov v dánskej sieti.

 

Hlasy po zápase /zdroj: TASR, RTVS/

John Jensen, dočasný tréner Dánska: "Mali sme 24 hrdinov, ktorých sme povolali asi pred 48 hodinami. Som pyšný a šokovaný z mojich hráčov, ktorí boli na ihrisku. Podali perfektný výkon proti hráčom svetovej špičkovej úrovne. Nikdy nezabudnem na prístup hráčov na aj mimo ihriska. Toto je moja najlepšia prehra. Chcem sa tiež poďakovať aj slovenským fanúšikom, ktorí našim hráčom vedeli zatlieskať. Videl som, že po 25 minútach nám začali fandiť, keď videli naše nasadenie. Ďakujem im."

Albert Rusnák, autor gólu: "Pre divákov to bol nezáživný zápas. Najdôležitejšie bolo vyhrať, vyhrali sme 3:0, ale to, že som dal gól futsalovému brankárovi vypovedá dostatočne o celom zápase. Celé je to trochu smutné."

Marek Hamšík, stredopoliar SR: "Bolo dosť ťažké motivovať sa na takýto zápas. Čakali sme iného súpera a vzhľadom k okolnostiam sa výhra 3:0 môže niekomu máliť, ale pozahadzovali sme tam množstvo ďalších šancí."

Adam Nemec, útočník SR a autor gólu: "Zvláštny zápas za zvláštnych okolností, ktorý sme však museli odohrať. Boli sme postavení pred hotovú vec a museli sme sa s tým vyrovnať. Bolo to lepšie, ako len trénovať, ale na tejto úrovni by sa niečo také nemalo stávať. Bol to výsmech nám i celej UEFA, že súper sem prišiel s hráčmi z tretej a štvrtej ligy. Dôležité je, že sme dali nejaké góly a nikto sa nezranil."

Ján Greguš, stredopoliar SR: "Nebolo to jednoduché, keďže sme nevedeli, proti komu vlastne nastúpime. Bol to pre nás test na Ukrajinu a tak sme k tomu pristúpili, chceli sme vyhrať a splniť si povinnosť. Škoda, keby prišlo najsilnejšie Dánsko, mohol to byť krásny zápas. Už sa koncentrujeme na Ukrajinu, s ktorou sme v nedávnej minulosti odohrali niekoľko zápasov. Bude to nepríjemný a silný súper, ale verím, že to zvládneme."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal