29. 09. 2018 09:55 | LAS VEGAS/TASR, ml

Ronaldo čelí obvineniu zo znásilnenia. Američanka detailne opísala, ako sa to malo stať

Obeť mal údajne umlčať sumou 375-tisíc dolárov.

Cristiano Ronaldo s trofejou pre najlepšieho hráča roka podľa FIFA.
Cristiano Ronaldo s trofejou pre najlepšieho hráča roka podľa FIFA. Foto: TASR/Ennio Leanza/Keystone via AP

Cristiano Ronaldo čelí vážnemu obvineniu. Tridsaťštyriročná Američanka Kathryn Mayorgaová tvrdí, že ju portugalský futbalista v júni 2009 v Las Vegas znásilnil. Informovali o tom magazín Spiegel i stanica ORF. Futbalista tvrdenia ženy odmieta a hrozí právnymi krokmi voči nemeckému Spiegelu.

Ronaldo údajne vyplatil sumu 375-tisíc dolárov, aby Mayorgaová o celej záležitosti mlčala. Teraz sa však bude prípadom pravdepodobne zaoberať americký súd. Päťnásobný víťaz ankety o najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA odmieta, že ženu znásilnil, podľa jeho slov s ním mala sex dobrovoľne.

Mayorgaová v liste počas sportu ako aj pre Sipegel detailne opísala, ako ju mal Ronaldo pred deviatimi rokmi znásilniť v hotelovej izbe. Toto je je jej tvrdenie:

"Stretli sa vraj vo VIP sekcii v jedno z lasvegaských klubov. Kathryn dala Ronaldovi číslo a on jej neskôr zavolal a pozval ju na párty do jeho kráľovského apartmánu. Kathryn tam prišla aj s kamarátkou. Keď sa Ronaldo s kamarátmi chystali vstúpiť do vírivky, Ronaldo ponúkol Kahtryn plavky. Išla sa teda prezliecť a Ronaldu ju sprevádzal. Obaja sa pobozkali, no Ronaldovi to nestačilo. Ona sa chcela vrátiť k ostatným, no on ju zobral do postele. Bránila sa oboma rukami, no márne. "Kričala som NIE NIE NIE NIE NIE, stále dookola a prosila som ho, aby prestal. Nikdy v živote som sa tak nebála," tvrdí Kathryn. Po udalosti sa jej údajne spýtal, či má bolesti a povedal: "Z 99 percent som dobrý chlap, neviem, čo je s tým jedným percentom'," uviedla.

Mayorgaová o deň neskôr podstúpila lekárske vyšetrenie a vec oznámila polícii, i keď bez mena útočníka. Právny zástupca ženy teraz na súde v Nevade napadol dohodu o mlčanlivosti, ktorú vtedy podpísala. Mayorgaová podľa vlastných slov po udalosti podstúpila terapiu a v prvom roku takisto pila veľa alkoholu. Jej život sa vraj zlepšil až po piatich rokoch, aj tak ale dodnes podľa posudku psychiatra trpí depresiou. Žena sa o celej udalosti rozhodla otvorene hovoriť aj preto, aby sa zistilo, či Ronaldo neznásilnil aj ďalšie ženy. Odvahu jej malo dodať i hnutie #MeToo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal