04. 10. 2018 14:33 | LISABON/rd

Môže za to škandál so znásilnením? Cristiano Ronaldo nie je v nominácii Portugalska

Portugalčan vinu v celej kauze popiera.

Portugalský kapitán Cristiano Ronaldo v zápase MS 2018 proti Uruguaju.
Portugalský kapitán Cristiano Ronaldo v zápase MS 2018 proti Uruguaju. Foto: TASR/AP

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo nefiguruje v nominácii trénera národného tímu Fernanda Santosa na zápas Ligy národov proti Poľsku (11. októbra) a prípravný duel so Škótskom (14. októbra). Chýbať by mal aj počas nasledujúcej reprezentačnej prestávky v novembri.

Rozhodnutie padlo po vzájomnej konzultácii hráča, kouča a prezidenta Portugalskej futbalovej federácie (FPF) Fernanda Gomeza v súvislosti s vyšetrovaním Ronalda ohľadom údajného znásilnenia.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho hráča sveta však podľa vlastných slov chce v budúcnosti za Portugalsko hrať, čo potvrdil aj Santos.

"Nič nebráni tomu, aby sa Ronaldo v budúcnosti vrátil do reprezentácie. Dohodli sme sa však, že teraz a na novembrovom zraze nebude k dispozícii," uviedol portugalský lodivod podľa agentúry AP.

Tridsaťtriročný Ronaldo chýbal v nominácii aj na septembrové zápasy proti Chorvátsku a Taliansku.

Vtedy uprednostnil prípravu vo svojom novom klube Juventuse Turín, aby sa čo najrýchlejšie adaptoval po letnom prestupe z Realu Madrid.

Ronalda obvinila zo znásilnenia tridsaťštyriročná Američanka Kathryn Mayorgaová. Skutok sa mal stať v júni 2009 v Las Vegas.

Hráč odmieta, že ženu znásilnil, podľa jeho slov s ním mala sex dobrovoľne.


VIAC Z Futbal