20. 10. 2018 20:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Posledný do partie: Na odchod Jána Kozáka zareagoval už aj Vladimír Weiss

Pridal sa tak k šestici hriešnikov, ktorá svoj čin oľutovala ešte v piatok.

Tréner Ján Kozák a Vladimír Weiss ml.
Tréner Ján Kozák a Vladimír Weiss ml. Foto: TASR

Futbaloví reprezentanti, ktorí po sobotňajšom zápase Ligy národov s Českom (1:2) porušili životosprávu a boli hlavnou príčinou abdikácie šéftrénera Jána Kozáka, vyjadrili ľútosť nad svojím konaním. K šestici sa pridal už aj Vladimír Weiss.

Vyjadrenia šiestich z nich, konkrétne Martina Dúbravku, Norberta Gyömbéra, Stanislava Lobotku, Milana Škriniara, Michala Šullu a Ľubomíra Šatku sme vám priniesli v piatok.

Chýbala už iba reakcia posledného hriešnika - Vladimíra Weissa. Ten zverejnil stanovisko na sociálnej sieti v sobotu večer. Aj on si sype popoľ na hlavu.

"Chcem vyjadriť úprimnú ľútosť nad udalosťou, ktorá sa odohrala po zápase s Českom. Tým, že som nerešpektoval harmonogram reprezentačného tímu, som poškodil dobré meno slovenského futbalu, ktoré som aj ja pomáhal budovať. Mrzí ma, že som sklamal dôveru pána trénera Kozáka a realizačného tímu. Som si vedomý, že moje správanie nebolo korektné ani voči spoluhráčom a že je negatívne vnímané aj verejnosťou. Touto cestou sa chcem verejne ospravedlniť a s pokorou prijať následky, ktoré vyplývajú z porušenia štatútu reprezentanta. Zároveň chcem svoje ďalšie úsilie venovať tomu, aby som získal späť narušenú dôveru, pretože reprezentovať Slovensko je, bez ohľadu na nedávne udalosti, mojou najväčšou prioritou a otázkou hrdosti. Toto verejné vyjadrenie je zároveň aj osobným odkazom trénerovi Kozákovi, ktorého si vážim a ďakujem mu za všetko , čo pre mňa a Slovenskú reprezentáciu spravil," napísal Weiss na Facebooku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal