03. 11. 2018 12:00 | MANCHESTER/TASR

Manchester City sa mal vyhrážať UEFA žalobou v prípade vyradenia z Ligy majstrov

Vyplýva to na základe zistení investigatívnej platformy Football Leaks.

Kouč Manchesteru City Pep Guardiola (vľavo) dáva pokyny svojim zverencom v dueli na pôde Tottenhamu.
Kouč Manchesteru City Pep Guardiola (vľavo) dáva pokyny svojim zverencom v dueli na pôde Tottenhamu. Foto: TASR/AP

Anglický futbalový klub Manchester City sa údajne vyhrážal Európskej futbalovej únii (UEFA) podniknutím právnych krokov v prípade, že dostane trest za porušenie finančnej fair play.

Vyhol sa tak možnému vyradeniu z Ligy majstrov za prekročenie povolenej finančnej straty a zamlčanie zvýšených nákladov.

Informoval o tom v piatok nemecký magazín Der Spiegel na základe zistení investigatívnej platformy Football Leaks.

Právnik anglického klubu Simon Cliff sa údajne v internej emailovej komunikácii vyjadril, že "Khaldoon (Al-Mubarak, prezident klubu) by neváhal zaplatiť 30 miliónov päťdesiatim najlepším právnikom, ktorí by v súdnom spore proti UEFA zachránili reputáciu klubu. UEFA nereaguje na nič iné ako agresiu."

"Nebudeme sa vyjadrovať k dokumentom, ktoré niekto pravdepodobne ukradol. Ich obsah bol vytrhnutý z kontextu. Ide o jasný a organizovaný pokus ublížiť reputácii klubu," vyjadrili sa k obvineniam predstavitelia anglického šampióna.

Podľa uniknutých dokumentov konzultoval v roku 2014 výkonný riaditeľ City Ferran Soriano situáciu s vtedajším generálnym sekretárom UEFA a dnes prezidentom FIFA Giannim Infantinom.

"Interakcia s funkcionármi je neoddeliteľnou súčasťou mojej práce. Ak to považujete za niečo zlé, nezostáva mi nič iné, len pokračovať v poctivej práci za účelom ochrany záujmov futbalu," reagoval na kauzu Infantino ešte pred zverejnením dokumentov.

Výsledkom rokovaní City s UEFA mala byť dohoda z mája 2014, vďaka ktorej sa klub vyhol vyradeniu Ligy majstrov. Namiesto toho mali "Citizens" zaplatiť finančnú pokutu 60 miliónov eur v priebehu troch rokov.

"V prípadoch, keď kluby míňajú viac ako by mali a dlhy vyrovnajú len vďaka finančnej injekcii, býva dohoda o urovnaní preferovaným riešením," uviedla UEFA vo svojom stanovisku.

Pokutu však údajne klub doteraz celú nezaplatil, vzdal sa len odmien za účasť v LM vo výške 20 miliónov eur v roku 2017. Informovala agentúra AP.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal