12. 11. 2018 10:32 | NITRA/rd, TASR

V Nitre to vrelo. Po domácom hráčovi hodili pivo, Šporar zo Slovana rozmlátil strop

V zápase padli tri červené karty.

Abdulrahman Taiwo z Nitry (vľavo) a Arťom Suchockij zo Slovana v súboji o loptu.
Abdulrahman Taiwo z Nitry (vľavo) a Arťom Suchockij zo Slovana v súboji o loptu. Foto: TASR

Zrejme nikomu z viac ako 2400 prítomných divákov nenapadlo, že ligový zápas medzi Nitrou a bratislavským Slovanom vyústí do troch červených kariet a obrovského napätia.

Hostia od začiatku potvrdzovali rolu favorita stretnutia, hoci skórovať sa im podarilo až v 37. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Andraž Šporar.

Práve slovinský zakončovateľ bol jednou z kľúčových postáv duelu. V 25. minúte videl prvú žltú kartu za sotenie domáceho Richarda Križana.

Keď Dávid Holman zvýšil v nadstavenom čase prvého dejstva z pohľadu hostí na 2:0, zdalo sa byť o osude fortunaligového zápasu rozhodnuté.

Emócie však gradovali a vyvrcholili do viacerých negatívnych situácií. Prvou bola žltá karta číslo dva pre Šporara, ktorú hlavný arbiter Pavol Chmura vytiahol v 60. minúte po strkanici s domácim Nibom.

Ako píše profutbal.sk, s 13 gólmi najlepší strelec súťaže Šporar počas odchodu do kabín rozmlátil strop na chodbe nitrianskeho štadióna.

To nevydržal člen domáceho klubu Milan Červeň, ktorý po verbálnej roztržke s útočníkom Slovana chcel po zápase zamieriť do šatne "belasých", čomu zabránili až usporiadatelia zápasu.

Krátko po vylúčení Šporara však nastala ďalšia neuveriteľná situácia. Keď v 63. minúte šiel domáci Andrej Fábry zahrávať rohový kop, priletel na jeho krk pohár s pivom.

„Je nemysliteľné, aby bol hráč trafený plným pohárom piva do hlavy a rozhodca navyše nič neurobí, ani len nepreruší zápas. Potom nás pošle späť na ihrisko a poháre tam lietajú ďalej. Treba chrániť hráčov, všetci tu máme svoje rodiny, preboha, nie to prejsť mlčaním, že to je Slovan. Neobviňujem všetkých, beriem, že ide o pár jedincov, ale kde to sme?“ cituje spomenutý zdroj gólmana Nitry Lukáša Hrošša.

Na Andreja Fábryho priletelo pivo.
Na Andreja Fábryho priletelo pivo. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk
 

V zápase napokon padli až tri červené karty. V 82. minúte, taktiež po dvoch žltých napomenutiach, sa duel predčasne skončil pre domáceho Tomáša Kóňu, o päť minút neskôr ho nasledoval spoluhráč Niba, ktorý zasiahol do tváre de Kampsa.

Kým domáci kormidelník Ivan Galád dianie ohľadom zápasu komentovať nechcel, jeho náprotivok Martin Ševela bol zhovorčivejší: "Postupom času prišli karty, vylúčenia a miestami zbytočné emócie, na druhej strane, aj emócie patria k futbalu. Ďakujeme za podporu aj fanúšikom, ktorí si našli cestu do Nitry a povzbudzovali nás, i keď ma mrzí incident z druhého polčasu, keď sa emócie z trávnika preniesli aj do publika. Dôležité je, že sa nikomu nič nestalo."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal