28. 11. 2018 10:49 , článok bol aktualizovaný 28. 11. 2018 17:58 | ATÉNY/TASR, kc

V Aténach išlo o život: Fanúšik AEK hodil do sektora Ajaxu molotovovov koktail

K potýčkam medzi oboma tábormi došlou aj pred štadiónom.

Výbuch zápalnej fľaše v sektore Ajaxu.
Výbuch zápalnej fľaše v sektore Ajaxu. Foto: Profimedia.sk

V Aténach sa počas zápasu ligy majstrov medzi fanúšikmi domáceho AEK a Ajaxu Amsterdam poriadne iskrilo. Výhru, ktorá amsterdamskému klubu zaistila postup zatienil vážny incident, keď grécky chuligán hodil zápalnú fľašu do sektora hostí. Našťastie sa to obišlo bez vážnych zranení, na tvárach niektorých priaznivcov Ajaxu boli badať krvavé rany

Potýčky vznikli už pred zápasom

Európska futbalová únia (UEFA) začala disciplinárne konanie voči AEK Atény a Ajaxu Amsterdam po násilných stretoch fanúšikovských táborov pred utorkovým zápasom 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov. Holandský klub triumfoval v gréckej metropole 2:0 a zaistil si účasť v osemfinále.

Disciplinárka UEFA sa stretne 13. decembra a bude riešiť dve obvinenia voči Ajaxu a šesť voči AEK, vrátane výtržností divákov priamo na Olympijskom štadióne v Aténach.

Podľa agentúry AP delobuch vybuchol v tesnej blízkosti sektora s fanúšikmi hostí, priaznivci takisto použili dymovnice a svetlice. Polícia musela spacifikovať domácich fanúšikov, ktorí hádzali na hostí plastové fľaše a ďalšie objekty.

Už v pondelok večer a v utorok cez deň prišlo k niekoľkým stretom gréckych fanúšikov s políciou v centre Atén. Ako uviedla AP, domácemu klubu hrozí za incidenty uzavretie štadióna, fanúšikom Ajaxu zasa zákaz vycestovať na ihriská súperov.

Grécki policajti zasahujú v sektore hostí..jpg
Grécki policajti zasahujú v sektore hostí..jpg
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal