11. 01. 2019 09:11 | BANSKÁ BYSTRICA/rd

Marek Hamšík kúpil s otcom kaštieľ, aké ďalšie aktivity rozbehli?

Stále aktívna legenda nášho futbalu by rada pomohla aj rodnej Banskej Bystrici.

Hamšíkov kaštieľ vo Vlkanovej.
Hamšíkov kaštieľ vo Vlkanovej. Foto: koláž: TVNOVINY.sk

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík je síce hviezdou nielen nášho futbalu, ale aj ikonou talianskeho SSC Neapol, napriek tomu však očividne myslí aj na život po skončení hráčskej kariéry.

Nový Čas totiž informuje, že "Marekiaro" spolu s otcom Richardom svoje ťažko vyrobené, ale aj úplne zaslúžené peniaze investuje do budúcnosti.

„Je ideálne, ak financie športovcov spravuje rodina. Je tam omnoho väčšia istota, že sa so zárobkami nič neudeje,“ hovorí Richard Hamšík.

Hamšíkovci sa obklopili ľuďmi, ktorým dôverujú a s ktorými smelé plány realizujú. „Investície išli do pôdy, predali sme 33 pozemkov. Na druhej strane sme kúpili dve budovy v Banskej Bystrici a priemyselný park, kde staviame haly. Poslednou investíciou je kaštieľ vo Vlkanovej,“ doplnil Hamšík starší.

Ten bližšie okomentoval aj plány s kaštieľom: „Chceme tam spraviť menší rezort spojený s gastrom, eventmi a so svadbami.“

Stále aktívna legenda nášho futbalu by rada pomohla aj rodnej Banskej Bystrici, kde by Hamšíkovci radi postavili futbalový komplex. Má to však háčik.

„Marek je znechutený zo správania sa mesta voči nemu. Človek má potom hriešne myšlienky, ak nás tam nechcú, tak komplex postavíme inde,“ uzavrel Richard Hamšík.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal