18. 01. 2019 17:16 | CLOPPENBURG/kc

Trénerka mužského tímu krásne odbila novinára, ktorý jej položil sexistickú otázku

Mladá koučka mala pôvodne na starosti ženský tím, no klub jej zveril vedenie mužov, ktorým hrozil zostup

Imke Wubbenhorstová (vľavo) počas tréningu.
Imke Wubbenhorstová (vľavo) počas tréningu. Foto: Profimedia.sk

Nemka Imke Wubbenhorstová sa vlani stala prvou trénerkou v rámci 5. najvyššej nemeckej súťaže. Koučka tímu BV Cloppenburg v rozhovore pre nemecký portál Welt priznala, že cesta k prvému angažmán nebola ľahká a často sa stretávala s hlúpymi a sexistickými narážkami.

Wubbenhorstová mala pôvodne na starosti ženský tím Cloppenburgu, no klub jej zveril vedenie mužov, ktorým hrozil zostup. „Nepozerali sme sa na pohlavie trénera, jediné, čo nás zaujíma, je kvalita," uviedol člen vedenia Herbert Schroder.

Mladá koučka v rozhovore spomenula aj jednu otázku za všetky. Novinár sa jej s úškrnom na tvári pýtal, „či pred príchodom do šatne upozorní hráčov, aby si dali nohavice či trenky". Nemka ho krásne sarkasticky odbila: „Samozrejme, že nie. Som profesionálka! Svojich hráčov si vyberám na základe dĺžky penisu."

Zlé skúsenosti s nevhodnými otázkami má aj bývalá slávna trénerka švédskej reprezentácie Pia Sundhage. V roku 2014 sa jej jeden žurnalista opýtal, či si myslí, že ženy sú schopné viesť futbalový tím. Sundhage vtedy zareagovala pohotovo: „Prečo nie? Angela Merkelová vedie celú krajinu".


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal