28. 01. 2019 10:57 | CARDIFF/kc

Osudové rozhodnutie Emilana Salu: Futbalista mal pôvodne letieť v inom stroji

Tvrdí to spoluhráč z Cardiffu, ktorý mal Salovi vybaviť let.

Fanúšikovia Cardiff City si uctili Emiliana Salu.
Fanúšikovia Cardiff City si uctili Emiliana Salu. Foto: Profimedia.sk

Emilano Sala spolu s pilotom lietadla, ktoré sa stratilo z radarov nad kanálom La Manche sú nezvestní už týždeň. Stroj s najväčšou pravdepodobnosťou skončil v chladných vodách niekde pri Normanských ostrovoch. Najnovšie informácie však nasvedčujú, že sa tragédia nemusela stať.

Salov spoluhráč s Cardiffu Jack McKay, ktorý pre útočníka vybavoval let tvrdí, že Argentínčan sa na poslednú chvíľu rozhodol letieť s iným strojom a pilotom. Prečo sa tak rozhodol, zostáva záhadou.

McKay mal spomedzi nových spoluhráčov k Salovi najbližšie. Jeho otec je futbalový agent a mal na starosti prestup argentínskeho útočníka do Cardiffu.

McKay starší mal vraj Salovi vybaviť novšie lietadlo so skúseným pilotom. Futbalista nakoniec letel v 35 rokov starom stroji, ktorý riadil poloamatér.

Jack McKay v rozhovore pre BBC zverejnil komunikáciu s novou posilou.

Jack McKay: „Otec hovoril, že sa zajtra vraciaš domov. Môžem ti na pondelok v dobrom čase zariadiť príjemný let do Nantes a naspäť do Cardiffu. Stihneš tak aj utorňajší tréning.

Sala odpovedal: „Paráda! Práve som rozmýšľal, či tam zajtra vôbec niečo letí."

McKay: Otec hovoril, že ti zoženie lietadlo priamo do Nantes.

Sala: A koľko by to stálo?

McKay: Bude to zadarmo. Stačí keď budeš dávať góly.

Sala: (smiech) Rád ich budem dávať. Dáme ich veľa.

Agent pre Salu objednal nové lietadlo so skúseným pilotom Davidom Hendersonom, s ktorým mal len tie najlepšie skúsenosti. Prečo nakoniec letel s „inštalatérom", sa zrejme už nikdy nedozvieme.

Najpravdepodobnejšou príčinou pádu lietadla Piper PA- 46-310P Malibu zostáva jeho technický stav. Futbalista sa svojim známym počas letu zveril so svojimi obavami. Tvrdil, že stroj vydáva zvuky, ako keby sa mal rozpadnúť.

V čase letu vládlo nad kanálom La Manche zlé počasie. Odborníci špekulujú, že okrem technického stavu lietadla sa pod tragédiu mohla podpísať aj námraza na krídlach.

 


VIAC Z Futbal