30. 01. 2019 16:00 , článok bol aktualizovaný 30. 01. 2019 16:41 | PARÍŽ/rd

Pri pobreží Francúzska sa našli sedačky, majú patriť zmiznutému lietadlu

Určila sa aj veľkosť územia, na ktorom sa bude po stroji pátrať.

Transparent pred štadiónom Cardiffu na podporu zmiznutému futbalistovi Emilianovi Salovi.
Transparent pred štadiónom Cardiffu na podporu zmiznutému futbalistovi Emilianovi Salovi. Foto: TASR/AP

Britské oddelenie pre vyšetrovanie leteckých nehôd vo štvrtok informovalo, že zrejme našlo stopu v prípade nezvestného futbalistu Emiliana Salu.

V pondelok sa členom tohto oddelenia ozvali francúzski kolegovia, že na pláži neďaleko francúzskeho mesta Surtainville na polostrove Cotentin našli sedačku.

O pár hodín neskôr našli v rovnakej oblasti druhú sedačku. Z predbežného vyšetrovania sa zistilo, že predmety sú pravdepodobne z lietadla, v ktorom sedela nová posila Cardiffu.
Predstaviteľov oddelenia to presvedčilo zistiť, či a za akých okolností je možné podmorské skúmanie, ktoré sa rozprestiera na ploche viac ako siedmich štvorcových kilometrov.

Mapa.
Mapa. Foto: koláž: TVNOVINY.sk
 

Vzhľadom na súčasné poveternostné podmienky by sa však s pátraním malo začať zrejme až na konci tohto týždňa a trvať by malo zhruba tri dni.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že záchranári budú úzko spolupracovať s osobami, ktoré sa na vlastnú päsť pustili do hľadania, aj so súhlasom rodiny futbalistu a pilota Davida Ibbotsona.

Lietadlo s bývalým zakončovateľom Nantes sa stratilo z radaru minulý pondelok 21. januára, krátko na to vyšlo najavo, že Sala počas letu poslal svojim príbuzným správu, v ktorej hovorí, že lietadlo sa mu nepozdáva a má pocit, akoby sa každú chvíľu malo zrútiť.

Pátranie po stroji sa skončilo vo štvrtok 24. januára s tým, že podľa záchranárov je šanca, že obe osoby sú nažive, mizivá.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal