02. 02. 2019 21:04 | NEAPOL/tvnoviny.sk, ml

Marek Hamšík zrejme odohral posledný zápas za Neapol

Vyzerá to tak, že prestup do Číny je na spadnutie.

Kapitán Neapola Marek Hamšík reaguje po dueli LM na pôde PSG.
Kapitán Neapola Marek Hamšík reaguje po dueli LM na pôde PSG. Foto: TASR/AP

Marek Hamšík sa v sobotu vrátil do základnej zostavy Neapola. Pre zranenie pauzoval od decembra. Keď ho v 74. minúte tréner Carlo Ancelotti striedal, tlieskal mu celý neapolský štadión. Vyzerá to tak, že poslednýkrát ako ich kapitánovi.

Kormidelník Partenopei v pozápasovom rozhovore pre Sky Sport potvrdil, že slovenský futbalista má záujem o prestup do Číny a nakoľko je prestupové okno v Ázii ešte otvorené, stať sa tak môže do 48 hodín.

Správa obletela všetky talianske weby, ktoré prišli s bližšími informáciami o kontrakte. Pôvodne mal o jeho služby záujem Guangzhou Evergrande, no horúcim favoritom je napokon klub Dalian Yifang. Transferová suma sa v médiách liši, hovorí sa o 15 aj 25 miliónoch eur. Calcimercato tvrdí, že Hamšík by mal v novom klube zarábať najbližšie tri roky deväť miliónov eur za sezónu.

"Nechceme nič skrývať, keďže sa o tom hovorí. Rokovania stále prebiehajú. Klub má obrovský rešpekt voči Hamšíkovi, prepísal tu históriu, no ak túži vyskúšať niečo iné, chceme mu vyjsť v ústrety," povedal pre Sky Sports Ancelotti.

Marek Hamšík je v Neapole od júla 2007 a v klube drží rekordy v počte štartov aj gólov. Na konte má 121 presných zásahov v 520 zápasoch.

Na Hamšíkov prestup reagoval po stretnutí so Sampdoriou aj spoluhráč Lorenzo Insigne. "Marek je šampión ako na ihrisku, tak mimo neho a je to symbol tohto tímu. Je tu už 12 rokov, takže je normálne, že mu fanúšikovia prejavujú priazeň," poznamenal Insigne na margo Hamšíkovho odchodu z trávnika.

"Či odíde do Číny alebo nie, to je na ňom. Ja by som si želal, aby tu zostal ešte veľa rokov, ale musí sa rozhodnúť, čo je najlepšie preňho," uzavrel.


Komentáre ( 0)


VIAC Z Futbal