04. 02. 2019 13:07 , článok bol aktualizovaný 04. 02. 2019 13:53 | LONDÝN/rd

V potopenom lietadle, v ktorom letel Emiliano Sala, našli telo

Argentínčan a lietadlo, v ktorom sedel, zmizlo z radarov 21. januára.

Šál s podobiznňou Emiliana Salu pred štadiónom Cardiffu 12 dní po jeho zmiznutí.
Šál s podobiznňou Emiliana Salu pred štadiónom Cardiffu 12 dní po jeho zmiznutí. Foto: TASR/AP

Britskí vyšetrovatelia rozpoznali jedno telo v troskách lietadla na morskom dne, na palube ktorého boli argentínsky futbalista Emiliano Sala a jeho pilot.

Lietadlo zmizlo z radarov 21. januára nad Lamanšským prielivom, záchranári objavili jeho vrak v nedeľu.

Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala.
Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala. Foto: TASR/AP
 
 

V pondelok k nemu poslali podmorské diaľkovo ovládané vozidlo, ktoré potvrdilo, že na morskom dne sa nachádza lietadlo PA 46 Malibu s registračným číslom N264DB.

"Jeden cestujúci je viditeľný uprostred trosiek. Stredisko výskumu leteckých nehôd (AAIB) zvažuje ďalší postup po konzultáciách s rodinami pasažiera a pilota a políciou," píše sa vo vyhlásení AAIB. Informovala agentúra AP.

Zdroj: Twitter/AAIB

Sala mal prestúpiť do waleského klubu Cardiff City za rekordných 15 miliónov libier. Dvadsaťosemročný argentínsky futbalista letel na stroji PA 46 Malibu z francúzskeho Nantes do Cardiffu, no malé lietadlo zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom.

Oficiálne pátranie bezúspešne ukončili po troch dňoch, pričom záchranári sa vyjadrili, že vo vtedajšom chladnom počasí boli šance na prežitie dvojice extrémne malé. 

 

Následne však pokračovalo súkromné pátranie, ktoré podporili viacerí futbalisti i ďalší ľudia. Dokopy sa vyzbieralo 260.000 libier.

V pátraní tak pokračovali dve plavidlá, ktoré pomocou sonaru skúmali asi 14 štvorcových kilometrov, a v nedeľu objavili vrak lietadla.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal