06. 02. 2019 22:26 | NANTES/TASR

Nantes vyzvalo Cardiff na vyplatenie prvej splátky za Emiliana Salu

Úrady zatiaľ nepotvrdili, že telo, ktoré sa nachádza pod vodou, je Salovo alebo pilotovo.

Fanúšik Cardiff City so spomienkovým šálom na Emiliana Salu.
Fanúšik Cardiff City so spomienkovým šálom na Emiliana Salu. Foto: Profimedia.sk

Francúzsky futbalový klub FC Nantes prostredníctvom svojho právnika vyzval účastníka anglickej Premier League Cardiff City na vyplatenie prvej splátky z prestupovej čiastky za útočníka Emiliana Salu. Informuje o to britský portál Sky Sports, podľa ktorého by malo ísť o tretinu z 15 miliónov libier.

Nantes údajne ohľadom platby za, s najväčšou pravdepodobnosťou zosnulého futbalistu, kontaktovalo vedenie Cardiff City už pred týždňom, no waleský klub si vypýtal viac času.

Účastník Premier league chce počkať na výsledky vyšetrovania polície a Úradu pre vyšetrovanie leteckých nehôd (AAIB). Špeciálne ich zaujíma prečo lietadlo so Salom vzlietlo na ceste do Cardiffu až na tretí pokus a kto bol jeho majiteľom.

Lietadlo zmizlo z radarov 21. januára nad Lamanšským prielivom, záchranári objavili jeho vrak v nedeľu. Úrady zatiaľ nepotvrdili, že telo, ktoré sa nachádza pod vodou, je Salovo alebo pilotovo. "Pokúšame sa o jeho vytiahnutie z vody. Keď sa nám to podarí, zvážime možnosť vytiahnutia vraku lietadla z hlbín," uviedlo AAIB v utorkovom stanovisku.

K troskám lietadla poslali podmorské diaľkovo ovládané vozidlo, ktoré preukázalo, že na morskom dne sa nachádza lietadlo PA 46 Malibu s registračným číslom N264DB. Vozidlo však môžu používať počas dňa len v obmedzených časových intervaloch vzhľadom na silné prílivové vlny.

Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala.
Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala. Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal