21. 02. 2019 10:58 | MADRID/kc

Zápas plný emócií: Ronaldo v Madride neuniesol prehru, Simeone predviedol obscénne gesto

Ronaldo odignoroval novinárov a zmohol sa iba na zosmiešňovanie výhry Atletica.

Ronaldo gestikuluje počas zápasu proti Atletico Madrid.
Ronaldo gestikuluje počas zápasu proti Atletico Madrid. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Ostro sledovaný zápas osemfinále Ligy majstrov medzi Atleticom Madrid a Juventusom Turín bol nabitý emóciami. Špeciálnu príchuť mal pre Cristiana Ronalda, ktorý ešte v minulej sezóne zvádzal bitky s madridským rivalom v drese Realu.

Juventus toho na štadióne Wanda Metropolitano veľa nepredviedol a Atletico zaslúžene vyhralo dvojgólovým rozdielom. Hlavná hviezda talianskeho majstra nedokázala skryť svoju frustráciu z priebehu hry už počas stretnutia. Portugalčan rozhadzoval rukami a dožadoval sa odpískania faulov.

Jeho negatívne emócie sa prejavili aj pri prechode cez mixzónu. Ronaldo odignoroval novinárov a zmohol sa iba na zosmiešňovanie výhry Atletica. „Vyhral som Ligu majstrov päťkrát, Atlético ani raz," odkázal Ronaldo novinárom a pobral sa do šatne.

Kontroverzné ohlasy vyvolalo aj obscénne gesto trénera víťazného tímu Diega Simeoneho. Zatiaľ čo sa strelec gólu rozbehol oslavovať k fanúšikom, známy búrlivák si priložil zovreté ruky k rozkroku a začal kričať.


Simeone po zápase priznal, že to nebolo pekné, no musel to urobiť. „Urobil som to už počas hráčskej kariéry v Laziu a urobil som to opäť, aby som fanúšikom ukázal, že máme „cojones"," vysvetlil Simeone s tým, že gesto nebolo namierené voči Juventusu, ale pre domácich fanúšikov.

Slovo "cojones" sa dá preložiť aj ako guráž, prípadne vulgárnejšie ako "gule".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal