15. 03. 2019 13:15 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2019 14:57 | NYON/TASR

Žreb štvrťfinále EL: Podľa Stocha je Chelsea favorit, no to bola aj Sevilla

Čaká nás aj španielsky duel.

Futbalista Slávie Praha Miroslav Stoch v dueli s hráčom Sevilla Roque Mesaom
Futbalista Slávie Praha Miroslav Stoch v dueli s hráčom Sevilla Roque Mesaom Foto: AP Photo/Petr David Josek

Po žrebe štvrťfinálových dvojích Ligy majstrov vyžrebovali v sídle Európskej futbalovej únie vo švajčiarskom Nyone štvrťfinálové dvojice Európskej ligy UEFA.

Žreb rozhodol takto:

SSC Neapol - Arsenal Londýn
FC Villarreal - FC Valencia
Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt
Slávia Praha - Chelsea Londýn

Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe vo štvrtok 11. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. "Zošívaní" sa v prípade postupu cez víťaza EL zo sezóny 2012/2013 stretnú s víťazom dvojzápasu Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt.

Žreb štvrťfinále EL UEFA.
Žreb štvrťfinále EL UEFA. Foto: Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP
 

Dvadsaťdeväťročný Stoch bol hráčom Chelsea v rokoch 2006 - 2010. Za "áčko" nastúpil päťkrát ako striedajúci hráč, gól sa mu streliť nepodarilo. Poslednú sezónu ako kmeňový hráč anglického klubu strávil na hosťovaní v holandskom FC Twente, s ktorým získal majstrovský titul.

Pri žrebe neboli žiadne nasadené a nenasadené tímy, stretnúť sa mohli aj dve mužstvá z jednej krajiny. Jediným obmedzením bolo, že Chelsea a Arsenal nemohli hrať v ten istý deň domáci zápas na základe rozhodnutia londýnskych úradov. V takomto prípade by sa zmenilo poradie zápasov "kanonierom", keďže v predchádzajúcej ligovej sezóne skončili v tabuľke Premier League nižšie ako "The Blues".

Reakcie na žreb /zdroj: uefa.com, slavia.cz/:

Jindřich Trpišovský, tréner Slavie: "Žreb nás veľmi teší. Chelsea sme všetci chceli, je to odmena pre všetkých v klube. Príde Sarri, Hazard, Higauin, Jorginho. Skvelí hráči, skvelý tím. Nikto nevymaže z histórie, že Chelsea bola v Prahe a hrala v Edene. Sme radi, že prvé stretnutie hráme doma, trochu si ich vyskúšame. Veľmi sa tešíme na Stamford Bridge. Bude to pre nás futbalový sviatok."

Miroslav Stoch, stredopoliar Slavie: "Všetko, čo je nutné povedať, je Hazard. Je to neuveriteľný futbalista. Chcelsea má skvelých hráčov na každej pozícii. Sú favoriti, no to bola proti nám aj Sevilla. Môžeme im spôsobiť komplikácie a verím, že budeme mať aj šťastie a dosiahneme dobrý výsledok."

Axel Hellmann, člen výkonného výboru Eintrachtu Frankfurt: "Benfica je silný tím, veľký klub a Lisabon je úžasné mesto. Tešíme sa z tohto žrebu. Je to skvelé z viacerých dôvodov."

Marcos Senna, ambasádor Villarrealu: "V tejto fáze sme nechceli naraziť na Valenciu, no nebolo veľa iných možností. Musíme myslieť pozitívne a dôležité je, že nebudeme musieť ďaleko cestovať. Budú to dva vyrovnané zápasy, rozhodnú detaily."

semifinále:

Slavia Praha/Chelsea Londýn - Benfica Lisabon/Eintracht Frankfurt
SSC Neapol/Arsenal Londýn - FC Villarreal/FC Valencia

finále:

víťaz 2. semifinále - víťaz 1. semifinále

zápasový kalendár EL 2018/2019:
11. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
18. apríla: odvety štvrťfinále
2. mája: 1. zápasy semifinále
9. mája: odvety semifinále
29. mája: finále (Olympijský štadión, Baku)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal