28. 03. 2019 10:58 | MANCHESTER/TASR

Manchester United a tréner Ole Gunnar Solskjaer sa dohodli na pokračovaní spolupráce

Štyridsaťšesťročný Nór vyhral prvých osem stretnutí na lavičke United.

Kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer reaguje po dueli na pôde Arsenalu.
Kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer reaguje po dueli na pôde Arsenalu. Foto: TASR/AP

Ole Gunnar Solskjaer trénersky povedie futbalistov Manchestru United aj v nasledujúcich troch rokoch.

Vedenie anglického klubu ho vo štvrtok povýšilo z funkcie dočasného kouča, ktorú zastával od decembrového odchodu Joseho Mourinha, a uzavrelo s ním trvalú zmluvu.

Štyridsaťšesťročný Nór vyhral prvých osem stretnutí na lavičke United, momentálne má v najvyššej anglickej súťaži bilanciu štrnásť víťazstiev, dve remízy a tri prehry.

Manchester sa vrátil do boja o prvú štvorku, na piatom mieste zaostáva o dva body za londýnskym Arsenalom a o tri za Tottenhamom Hotspur. Solsjkaer navyše doviedol svojich zverencov do štvrťfinále Ligy majstrov.

"Od prvého dňa som sa v tomto klube cítil špeciálne. Bola česť obliekať si jeho dres a začať v ňom moju trénerskú dráhu. Uplynulé mesiace boli fantastická skúsenosť a ďakujem všetkým koučom, hráčom a členom realizačného tímu za doterajšiu odvedenú prácu. O tomto poste som vždy sníval a som neskutočne nadšený, že mám šancu viesť klub v dlhodobom horizonte. Dúfam, že našim fanúšikom prinesiem úspechy," povedal Solskjaer na oficiálnej stránke "červených diablov".

Na Old Trafford prežil bohatú hráčsku kariéru, počas ktorej v rokoch 1996 až 2007 strelil 126 gólov v 366 zápasoch.

Rezervné mužstvo Man Utd mal na starosti do konca roka 2010. S Cardiffom City síce zostúpil v roku 2014 z Premier League, ale darilo sa mu na lavičke FK Molde v rodnej krajine, kde mal pred návratom do Manchestru platný kontrakt do roku 2021.

"Od decembra hovoria za Oleho výsledky a výkony, no nielen tie. Dodáva nám hráčske i trénerské skúsenosti a odhodlanie dávať šancu mladým futbalistom. Vníma kultúru nášho klubu, to všetko sú dôvody, prečo je správny kandidát. Chcem sa poďakovať Olemu a celému realizačnému tímu za doterajšiu robotu a gratulujem mu k zaslúženému menovaniu. Fanúšikovia aj celý klub stoja za ním, dovedie nás tam, kde budeme budovať novú kapitolu našej histórie," vyhlásil výkonný podpredseda Man Utd Ed Woodward.


VIAC Z Futbal