13. 04. 2019 19:51 , článok bol aktualizovaný 14. 04. 2019 22:55 | MADRID/TASR

Barcelona nedokázala dať poslednej Huesce jediný gól

V zostave Kataláncov chýbalo viacero opôr.

Kevin-Prince Boateng po záverečnom hvizde.
Kevin-Prince Boateng po záverečnom hvizde. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

V sobotňajšom zápase 32. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazil Espanyol Barcelona doma nad Deportivom Alaves 2:1.

Líder tabuľky FC Barcelona remizoval bez viacerých opôr na pôde SD Huesca 0:0. Na čele je o deväť bodov pred Atleticom Madrid, ktoré zdolalo na vlastnom štadióne Celtu Vigo so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom 2:0.

Espanyol Barcelona - Deportivo Alaves 2:1 (1:0)

Nedeľa

Futbalisti Realu Valladolid remizovali v nedeľňajšom stretnutí na domácom ihrisku s Getafe 2:2. Bod pre hostí, ktorí hrali od 62. minúty bez vylúčeného Mathiasa Oliveru, zachránil v šiestej minúte nadstaveného času gólom z pokutového kopu striedajúci Jorge Molina. Valencia zdolala Levante 3:1 a udržala si šance na miestenku do Ligy majstrov.

FC Valencia - Levante 3:1 (1:0)
óóly. 2. a 64. Mina, 58. Guedes - 56. Soler (vlastný)

Girona - FC Villarreal 0:1 (0:1)
Gó: 7. Chukwueze

Real Sociedad San Sebastian - Eibar 1:1 (1:0)
Góly: 1. Juanmi - 85. Jordan

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 3:2 (1:1)
Góly: 2. a 50. Williams, 72. García - 45. Moreno, 85. De Tomás, ČK: 52. Advíncula (Vallecano)

Real Valladolid - Getafe CF 2:2 (1:1)
Góly: 30. S. Guardiola, 69. Unal (z 11 m) - 14. Arambarri, 90.+6 Molina (z 11 m), ČK: 62. Olivera (Getafe) po 2. ŽK