20. 06. 2019 10:10 | CARDIFF/kc

Zvrat vo vyšetrovaní smrti Salu: Zadržali muža, ktorý za tragédiu nesie zodpovednosť

Pôvodne mal lietadlo pilotovať práve zadržaný muž.

Fanúšik Nantes stojí pred transparentom so zmiznutým exhráčom klubu Emilianom Salom pred zápasom so Saint-Étienne.
Fanúšik Nantes stojí pred transparentom so zmiznutým exhráčom klubu Emilianom Salom pred zápasom so Saint-Étienne. Foto: TASR/AP

Vyšetrovanie tragickej smrti argentínskeho útočníka Emiliana Salu výrazne pokročilo. Polícia zadržala muža, ktorý má výrazný podiel na nešťastnej udalosti. Podľa portálu Daily Mail ide o pilota Davida Hendersona (64), ktorý miesto seba posadil do kokpitu lietadla neskúseného pilota.

Henderson pre tento let najal Davida Ibbotsena (†59), ktorému navrhol, či by nechcel stráviť víkend v Nantes, pričom by cestou späť zobral futbalistu Salu. Po havárii sa však ukázalo, že nemal kvalifikáciu pre nočné lety a zrejme nemal ani licenciu pre komerčné lety.

Francúzske úrady krátko po zmiznutí lietadla nad vodami Lamanšského prielivu informovali, že lietadlo pilotoval práve Henderson. Ten však krátko na to na sociálnej sieti napísal, že je v poriadku.

Ibbotson, ktorý sa živil ako opravár kotlov a lietal iba občas, je druhou obeťou havárie lietadla. Svojmu známemu sa pred osudovým letom priznal, že by potreboval oprášiť znalosti prístrojov 35 rokov starého lietadla, s ktorým do Nantes letel. Zatiaľ čo Salovo telo našli vo vraku lietadla, to Ibbotsonovo zmizlo vo vodách kanála La Manche.

Dvadsaťosemročný Emiliano Sala zomrel v januári po páde lietadla, ktoré smerovalo z Francúzska na Britské ostrovy. Útočník krátko predtým prestúpil z Nantes do Cardiff City za klubový rekord 15 miliónov libier. Pilot malého lietadla David Ibbotson pri nehode taktiež zomrel.

Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala.
Vrak lietadla, v ktorom letel futbalista Emiliano Sala. Foto: TASR/AP
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal