20. 06. 2019 10:17 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2019 12:26 | NITRA/TASR

Novým trénerom Nitry sa stal bývalý športový riaditeľ Marián Süttö

Mužstvo v lete čakajú zmeny a zrejme väčší prievan v kabíne.

Marián Süttö.
Marián Süttö. Foto: TASR

Novým trénerom futbalistov FC Nitra sa stal Marián Süttö, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil vo fortunaligovom klube ako športový riaditeľ. Pod jeho vedením sa mužstvo zišlo vo štvrtok predpoludním na štarte letnej prípravy pred novou sezónou.

"Mužstvo poznám. Budem sa snažiť, aby pozitívnych vecí bolo viac ako negatívnych. Samozrejme, je to čerstvé, veľa času na rozmýšľanie nie je. Príprava je krátka, zápasy sú naplánované," uviedol Süttö pre klubový web.

Mužstvo v lete čakajú zmeny a zrejme väčší prievan v kabíne. "Je pravda, že viacerí hráči mali zajačie úmysly. Uvidíme, budeme sa rozprávať. Všetkým sa končia zmluvy 30. júna. Dám im priestor a šancu a skúsim sa s nimi dohodnúť. Nejaké veci potrebujeme vyriešiť aj vnútri klubu," dodal nový kormidelník Nitry, ktorá v minulej sezóne skončila na deviatom mieste tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

"Moja osobná vízia je hrať svieži, organizovaný, behavý futbal. Samozrejme, vízia je jedna vec, možnosti druhá, ale ja budem rád, keď budeme spokojní všetci v klube," poznamenal Süttö. Jeho zverenci vstúpia do nového ročníka FL v nedeľu 21. júla na pôde Ružomberka.

V kabíne sa pred úvodným tréningom hlásilo 33 hráčov, chýbali Tomášovia Kóňa a Vestenický. "Myslím si, že voľno bolo dostatočne dlhé a všetci si oddýchli," povedal kapitán "bielo-modrých" Miloš Šimončič. "Zrelaxovaní sme všetci a tešíme sa na futbal a jeden na druhého," uviedol obranca Lukáš Fabiš.

V príprave odohrajú hráči Nitry šesť prípravných zápasov. Prvý 25. júna s MFK Dukla Banská Bystrica, posledný 13. júla s Vasasom Budapešť.

hráči FC Nitra na prvom tréningu pred sezónou 2019/2020:

brankári: Pindroch, Šípoš, Búš

obrancovia: Kunik, Fabiš, Charizopulos, Zgrablič, Dubeň, Kóša, Farkaš, Niba, Elexa, Chovanec, Šurnovský, Tvrdý

stredopoliari: Šimončič, Macho, Pajer, Štefanec, Bilovský, Sadovský, Stovička, Remeň, Vrábel, Machovec

útočníci: Gatarič, Guláš, Fábry, Sokovič, Tancík, Dojčinovič, Chobot, Danek

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal