25. 06. 2019 11:07 | CESENA/kc, TASR

Francúzi s Rumunmi ani raz nevystrelili na bránu a postupujú. Taliani hovoria o škandále

Slovenskí fanúšikovia tento pocit veľmi dobre poznajú, niečo podobné zažili pred dvomi rokmi,

Kelvin Amian z Francúzska v súboji o loptu s Rumunom Florinelom Comanom..jpg
Kelvin Amian z Francúzska v súboji o loptu s Rumunom Florinelom Comanom..jpg

Reprezentanti Rumunska remizovali v pondelňajšom stretnutí majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Taliansku a San Maríne s Francúzskom 0:0 a so ziskom 7 bodov vyhrali C-skupinu. Okrem semifinálovej miestenky si zaistili účasť na budúcoročnom olympijskom turnaji v Tokiu.

Do semifinále a na OH postúpili aj druhí Francúzi, keďže tiež získali 7 bodov a v tabuľke troch druhých predbehli šesťbodových domácich Talianov a Dánov. V semifinále sa tak predstavia tímy Nemecka, Rumunska, Španielska a Francúzska.

Bezgolová remíza v stretnutí Francúzska proti Rumunsku opäť rozvírila diskusie o vhodnosti formátu turnaja. Oba tímy išli do zápasu s tým, že im na postup stačí bod a podľa toho to aj tak vyzeralo - ani jedno mužstvo nezaznamenalo strelu na bránu súpera. Hralo sa v podstate iba medzi šestnástkami a nestranný divák musel mať pocit, že tímy uzavreli pakt neútočenia.


Ťažko to niesli najmä Taliani, na apeninskom polostrove sa dokonca hovorí o škandále. Hnevá ich to o to viac, že vypadli tak skoro na domácom turnaji. Slovenskí fanúšikovia tento pocit veľmi dobre poznajú, niečo podobné zažili pred dvomi rokmi, keď našim mladíkom  v Poľsku smolne ušiel postup do semifinále. Rozhodol o tom aj čudný zápas Nemecka práve proti Talianom, ktorý tiež zaváňal dohodnutým výsledkom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal