02. 07. 2019 11:39 , článok bol aktualizovaný 02. 07. 2019 12:57 | PEKING/TASR

Hamšík si opäť zahrá pod Benitezom. Španielsky kouč sa stal trénerom Ta-lien I-fang

Benitez naposledy pôsobil v anglickom Newcastle United.

Kouč Newcastlu Rafael Benítez pred duelom na pôde Wolverhamptonu.
Kouč Newcastlu Rafael Benítez pred duelom na pôde Wolverhamptonu. Foto: TASR/AP

Rafael Benitez sa stal v utorok novým trénerom čínskeho futbalového klubu Ta-lien I-fang, v ktorom hrá aj slovenský reprezentant Marek Hamšík. Informoval o tom portál Sky Sports. Španielsky kouč už Hamšíka trénoval počas pôsobenia v SSC Neapol.

Päťdesiatdeväťročný Benitez sedel v predchádzajúcich troch sezónach na lavičke Newcastlu United, po vypršaní kontraktu sa s vedením nedohodol na pokračovaní spolupráce. "Po dlhej ceste štartujeme novú výzvu. Som šťastný, že začínam nový projekt v klube Ta-lien I-fang," napísal bývalý kouč FC Valencia, FC Liverpool, Interu Miláno, FC Chelsea či Realu Madrid na twitteri. Podľa medializovaných informácií dostal kontrakt na 15 miliónov amerických dolárov ročne.

Tím figuruje na desiatej priečke čínskej ligy, Benitez na jeho lavičke nahradil Choia Kanga-heeho z Kórejskej republiky, ktorý rezignoval. "Ta-lien I-fang je poctený, že získal Rafaela Beniteza. Veríme, že s jeho úsilím naplníme očakávania väčšiny fanúšikov," znelo stanovisko klubu na sociálnej sieti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal