18. 07. 2019 14:41 | BRATISLAVA/rd

Odchovanec Slovana sa pustil do vedenia: Takto si v klube vážia hráčov, ktorí ho milujú

Belasí hanebne vypadli v 1. predkole Ligy majstrov s čiernohoroským Nikšičom.

Na archívnej snímke z mája 2014 zľava Marko Milinkovič a Róbert Matejka zo Slovana oslavujú gól proti Zlatým Moravciam.
Na archívnej snímke z mája 2014 zľava Marko Milinkovič a Róbert Matejka zo Slovana oslavujú gól proti Zlatým Moravciam. Foto: TASR

Na adresu bratislavského Slovana sa to valí z každej strany. Najslávnejší slovenský futbalový klub vypadol už v 1. predkole Ligy majstrov s neznámym čiernohorským šampiónom Sutjeksou Nikšič.

Okrem hanby na našej aj medzinárodnej scéne museli belasí prehltnúť veľmi horkú pilulku v podobe vyjadrení brankárskej jednotky tímu Dominika Greifa, inak jediného Slováka v základnej zostave tímu.

TIP: Vedenie Slovana po hanebnom konci v Lige majstrov odvolalo trénera Ševelu

Najnovšie sa k celej záležitosti vyjadril bývalý nádejný útočník a odchovanec Róbert Matejka. Jeho reakciu priniesol profutbal.sk.

Bratislavský rodák patril k veľkým nádejam klubu, v A-tíme debutoval už ako sedemnásťročný v marci 2014 proti Dunajskej Strede.

Postupne aj vinou viacerých zranení s futbalom skončil, svoj materský klub však sleduje aj naďalej.

Azda aj preto uverejnil na sociálnej sieti veľmi ostrý komentár, pričom nenechal na aktuálnom majstrovi Slovenska ani jednu nitku suchú.

„Hráči, ktorí sú v Slovane, ani nevedia, čo je Slovan a čo znamená nechať srdce za Slovan na ihrisku. Ale kto si túto cestu vybral? Klub, ktorý mal najlepších dorastencov za posledných štyri či päť rokov," napísal stále iba 23-ročný mladík a pokračoval:

„Boli vyhodení a prepustení do nižších líg a Rakúska, len aby zarobili pár eur a nemuseli muklovať v práci. Takto si v Slovane vážia hráčov, ktorí hrali za klub dlhé roky a ktorí klub milujú. A týmto hviezdam sa dávajú desaťtisíce. Za čo? Týchto si treba vážiť? Na takýchto hráčoch a na ich prístupe sa idú lákať ľudia, aby vypredali štadión? Aby zničili klub, zarobili peniaze a s úsmevom odišli po vypršaní zmlúv, alebo ako je bežné, radšej ich klub sám prepustí, lebo po čase všetci zistia, že nakúpili ho*ná, ktoré zvládnu jedine slovenskú ligu."

Na záver dodal, že by bolo lepšie, keby bol klub v našej lige priemerný s hráčmi, ktorí síce nebudú mať takú kvalitu ako tí súčasní, ale fanúšikovia by uvideli „ nasadenie, chuť a garantujem, že by horel trávnik aj belasé srdce. Lebo sám viem, čo je to hrať za Slovan desať rokov," uzavrel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal