18. 07. 2019 14:16 , článok bol aktualizovaný 18. 07. 2019 21:52 | BRATISLAVA/rd

Vedenie Slovana po hanebnom konci v Lige majstrov odvolalo trénera Ševelu

Nového trénera oznámi klub čoskoro, pretože Slovan už v sobotu čaká štart Fortuna ligy.

Martin Ševela.
Martin Ševela. Foto: TASR

Vedenie Slovana Bratislava sa po zlyhaní v 1. predkole Ligy majstrov rozhodlo pre zmenu na trénerskom poste.

Vedenie belasých sa rozhodlo odvolať z funkcie hlavného trénera Martina Ševelu. Spolu s hlavným trénerom končí aj asistent Ivan Vrabec. Informuje o tom klub na svojej oficiálnej stránke.

TIP: Brankár Greif skritizoval hanebné vypadnutie Slovana, túto jeho reakciu klub zmazal

„V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ doplnil Kmotrík.

Nového trénera oznámi klub čoskoro, pretože Slovan už v sobotu čaká štart Fortuna ligy a v stredu duel 2. predkola Európskej ligy s kosovským KF Feronikeli.

"Všetci sme po včerajšku nesmierne sklamaní. Musíme však pracovať ďalej a myslieť na to, čo nás čaká. Toto zlyhanie len ťažko odčiníme, môžeme však urobiť maximum pre úspech v Európskej lige. Otázku obsadenia trénerského postu intenzívne riešime a fanúšikov i futbalovú verejnosť budeme včas informovať," uzavrel Kmotrík.

Ševela prišiel do Slovana v októbri 2017, na poste trénera nahradil Ivana Vukomanoviča. S "belasými" podpísal trojročnú zmluvu. V roku 2018 s nimi získal Slovenský pohár a v uplynulej sezóne priviedol mužstvo k titulu v Fortuna lige.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal