19. 07. 2019 10:20 | TRNAVA/rd

Klub zo Žitného ostrova vybojoval postup na pôde Cracovie Krakov.

Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov oslavuje postup do 2. kola Európskej ligy.
Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov oslavuje postup do 2. kola Európskej ligy. Foto: TASR

Jedenástkový rozstrel označujú futbaloví odborníci za lotériu, šance tímov na jeho úspešného zvládnutie sú 50:50.

Platí to však len vtedy, pokiaľ v bráne jedného z nich nestojí Dobrivoj Rusov, ktorý si vybudoval povesť strašiaka exekútorov pokutových kopov.

Profil špecialistu na chytanie striel z bieleho bodu, potvrdil brankár trnavského Spartaka aj vo štvrtkovom odvetnom súboji 1. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020 proti Radniku Bijeljina (2:0 pp, 3:2 v rozstrele z 11 m) a mal leví podiel na postupe "andelov".

Penalová lotéria Trnavy proti Bijeljine

Zdroj: YouTube/BALKAN SPOTSKI PRENOSI

Pamätný zápas Dunajskostredčanov

Zahanbiť sa nenechali ani hráči Dunajskej Stredy, ktorí po minulotýždňovej domácej odvete 1:1 dokázali postúpiť cez Cracoviu Krakov.

Zverenci kouča Petra Hyballu uhrali na poľskej pôde remízu 2:2 po predĺžení, najmä vyrovnávajúci zásah na 1:1 stál za to.

V 47. minúte centroval z ľavej strany Davis a z prvej umiestnil krásnym volejom loptu do siete Ronan.

Zostrih zápasu Cracovie s Dunajskou (gól na 1:1 začína od 2:16)

Zdroj: YouTube/FC DAC 1904