19. 07. 2019 11:36 | SPLIT/rd

VIDEO: Predčili aj Slovan. Legendárny balkánsky klub vypadol z EL, na konci bolo rušno

Ani jednu nitku suchú nenechali na klube aj tamojšie médiá.

Fanúšikovia Torcidy vtrhli na ihrisko.
Fanúšikovia Torcidy vtrhli na ihrisko. Foto: Reprofoto: YouTube/Hooligan Post

Šokujúce vypadnutie bratislavského Slovana v 1. predkole Ligy majstrov s čiernohorským Nikšičom celkom iste na medzinárodnej scéne vo štvrtok „zatienilo" zlyhanie tradičného chorvátskeho klubu Hajduk Split.

Šesťnásobný majster Chorvátska a držiteľ deviatich majstrovských titulov v niekdajšej Juhoslávii vybuchol v 1. predkole Európskej ligy UEFA proti trpaslíkovi z Malty. Fakt vyznieva o to hanebnejšie, že sa tak stalo na domácom štadióne Poljud.

Nad sily klubu z juhu Chorvátska, známeho jednou z najlepších európskych akadémií, bola Gzira United. Jej hráči rozhodli o senzačnom postupe gólom na 3:1 v 96. minúte.

Góly zápasu


Zdroj: YouTube/Europa League

Hrdinom zápasu sa stal 31-ročný útočník Hamed Koné, ktorý po parádnych nožničkách na 1:2 následne spečatil postup Malťanov šikovnou strelou pod pravú šibenicu z hranice veľkého vápna.

Duel nezvládli fanúšikovia preslávenej skupiny Torcida, ktorí na konci duelu prišli pri k sektoru hostí a snažili sa vyvolať konflikt.

Zdroj: Facebook/HRT - Radio Split

Ten nastal po záverečnom hvizde, kedy členovia Torcidy vtrhli na ihrisko a snažili sa napadnúť hráčov aj členov realizačného tímu Hajduku.


Zdroj: YouTube/Hooligan Post

Ani jednu nitku suchú nenechali na klube aj tamojšie médiá, ktoré otvorene žiadajú odstúpenie trénera Sinišu Oreščanina.

Slobodna Dalmacija píše o možnosti vylúčenia klubu z európskych súťaží v budúcej sezóne. Prípadom sa má zaoberať aj Európska futbalová únia (UEFA).

Medzi najvýraznejších odchovancov klubu patria Nikica Jelavič, Mario Pašalič, Nikola Kalinič, Danijel Subašič, Nikola Vlašič, Josip Radoševič či Lovre Kalinič a zo starších mien Ante Rukavina, Igor Tudor či Niko Kranjčar.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal