24. 07. 2019 10:17 | ASUNCION/TASR

Messi dostal trest za červenú kartu na Copa America

Okrem dištancu ho neminie pokuta.

Rozhodca Mario Diaz ukazuje červenú kartu argentínskemu futbalistovi Lionelovi Messimu a Garymu Medelovi z Čile..jpg
Rozhodca Mario Diaz ukazuje červenú kartu argentínskemu futbalistovi Lionelovi Messimu a Garymu Medelovi z Čile..jpg

Kapitán argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi dostal za červenú kartu v súboji o 3. miesto na Copa America a následné obvinenie brazílskych organizátorov z korupcie trest na jeden zápas.

Kanonier FC Barcelona tak bude chýbať národnému tímu v prvom dueli kvalifikácie MS 2022, ktorá odštartuje budúci rok v marci. Na základe rozhodnutia Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL) musí navyše zaplatiť pokutu 1500 amerických dolárov. Informovala o tom agentúra AP.

Argentína na nedávnom juhoamerickom šampionáte obsadila tretie miesto po tom, čo v semifinále prehrala 0:2 s neskoršími majstrami z Brazílie a následne si v zápase o bronz poradila s Čile 2:1. Messi dostal v dueli o 3. miesto v 37. minúte červenú kartu po roztržke s Garym Medelom. Po oboch zápasoch skritizoval rozhodcov a turnaj označil za skorumpovaný. Podľa neho bol celý šampionát nastavený tak, aby ho domáca Brazília vyhrala. Messi si navyše ani neprišiel pre medailu. Neskôr sa za svoje výroky CONMEBOL ospravedlnil.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal