02. 09. 2019 12:59 | ZÁHREB/TASR

Chorváti nastúpia proti Slovensku bez jednej zo svojich najväčších hviezd

Zdravotné problémy na zraze hlásil Mateo Kovačič z londýnskej Chelsea.

Kouč Chorvátov Zlatko Dalič na rozcvičke pred štvrťfinále MS 2018.
Kouč Chorvátov Zlatko Dalič na rozcvičke pred štvrťfinále MS 2018. Foto: TASR/AP

Chorvátska futbalová reprezentácia pricestuje na Slovensko bez hviezdneho stredopoliara Ivana Rakitiča z FC Barcelona. Jeho miesto vo výbere trénera Zlatka Daliča zaujme Marko Rog. Chorváti odohrajú v piatok v Trnave kvalifikačný duel EURO 2020 a o ďalšie tri dni nastúpia v ďalšom súboji E-skupiny v Azerbajdžane.

"Hovoril som s Rakitičom. Ešte nemá vyjasnenú situáciu v klube a v tomto momente nie je pripravený na reprezentačné zápasy. Nemohol by odovzdať maximum. Nemám čas sa tým teraz zaoberať podrobnejšie, dúfam, že sa to v blízkej budúcnosti všetko vyrieši. Nastal problém, treba ho vyriešiť. O Ivana sa však neobávam," citoval oficiálny web Chorvátskeho futbalového zväzu (HNS) Daliča z pondelňajšieho reprezentačného zrazu.

"Je posledný deň dlhého prestupového obdobia, viacerí hráči nemajú vyriešenú budúcnosť. My sa musíme sústrediť na najbližšie zápasy. Musíme sa zomknúť," dodal 52-ročný kormidelník vicemajstrov sveta.

Zdravotné problémy na zraze hlásil Mateo Kovačič z londýnskej Chelsea, úplne v poriadku je úradujúci najlepší hráč sveta Luka Modrič z Realu Madrid. "Luka je náš kapitán, je tvorcom našej hry. Vždy odovzdá maximum v prospech mužstva. Očakávam, že v najbližších zápasoch zvíťazíme. Máme menšie problémy, ale som optimista a verím v hráčov, ktorí sú tu. Niet veľa času na tréning, ale pripravíme sa najlepšie ako bude možné. Potrebujeme dobré výsledky. Preto musíme byť koncentrovaní, kvalitní a mať vedomosti. Slováci sú šikovní, majú silný tím a v strede poľa hráčov ako Lobotka, Kucka a najmä Hamšík. Chcú loptu a chcú diktovať tempo. Duda je falošná deviatka a Mak je z ľavej strany tiež veľmi nebezpečný. Nemôžeme im dať čas ani priestor. Proti nám budú veľmi motivovaní a budú mať za sebou celý štadión. V Maďarsku sme boli lepší, spravili sme však chyby a doplatili sme na to. Toto sa na Slovensku nesmie opakovať," uzavrel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal