Live
Sledujte NAŽIVO: Matovič, Krajčí a Mikas o aktuálnej epidemiologickej situácii
Sledujte tu
13. 09. 2019 13:34 , článok bol aktualizovaný 13. 09. 2019 13:34 | BUDAPEŠŤ/kc

Chvíle hrôzy v Budapešti: Maďarskí chuligáni zákerne útočili na menšie skupiny Slovákov

Medzi agresormi sa pohybovali aj slovenskí Maďari, ktorých prezradili dunajskostredské EČV na autách.

Ilsutračná snímka.
Ilsutračná snímka. Foto: TASR

Ich tím prehral, tak si po zápase vybili zlosť na fanúšikoch súpera. Reč je o maďarských chuligánoch, ktorí neuniesli prehru a zbabelo útočili na menšie skupiny Slovákov, vracajúcich sa k svojim autám.

O tom, že ide o rizikový zápas, sa vedelo, no až keď domáci vypískali hymnu, bolo jasné, že ide viac než o bežnú rivalitu. Slovenských fanúšikov, ktorý boli v sektore hosti, pustili zo štadióna z bezpečnostných dôvodov až 45 minút po skončení zápasu.

Človek by čakal, že o ich bezpečnosť po odchode z Groupama Arény, sa postarajú maďarskí policajti. Niekde sa však stala chyba.

„Bol by som rád, keby sa o tom vedelo a hlavne, ako tam boli zabezpečené jednotlivé veci. Nie je možné, aby sa také niečo udialo, keď ide o taký rizikový zápas," povedal pre ŠPORT.sk jeden z fanúšikov, ktorý bol na zápase, no prial si zostať v anonymite.

Chuligáni si zákerne vyberali menšie skupiny Slovákov a v húfoch na nich útočili.

„Traja od nás šli o niečo rýchlejšie a kráčali k autám ako prví. Naraz ich napadli asi pätnásti alebo dvadsiati ľudia v čiernych mikinách, poniektorí v kuklách. Jedného od nás dokopali a skončil s modrinami po celom tele, zlomeným nosom a otrasom mozgu. Jeho si v Maďarsku nechali a na druhý deň previezli do Ružinova. Po útoku nás museli maďarskí policajti vyviezť autobusom von z mesta, pretože to tam bolo naozaj dosť ťažké. Ako sme šli zo štadióna, videli sme, ako nás už jedna skupina čaká pri autobuse. Mali sme možno trochu šťastie, že sme boli asi siedmi pokope. Možno aj preto nás nenapadli, ale ako sme prišli k autobusu, zbadali sme jedného celého krvavého chalana od nás. Nebolo to nič príjemné," opísal incident fanúšik.

Ďalšiu skupinu Slovákov, ktorá prenocovala v Budapešti, napadli chuligáni priamo pred hotelom. Jeden z napadnutých skončil s polámanými rebrami.

Medzi agresormi sa pohybovali aj slovenskí Maďari, ktorých prezradili dunajskostredské EČV na autách. Aj tí Slováci, ktorým sa podarilo pred bitkármi ujsť, ešte nemali vyhraté. Vo viacerých prípadoch si to odniesli ich zaparkované vozidlá. Viacerí verní fanúšikovia, ktorí si nenechajú ujsť žiadny zápas „sokolov" sa zhodli, že niečo také ešte nezažili.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal